w

Patryk Jaki: Polacy cierpieli nie tylko z rąk Sowietów i Niemców, ale również Ukraińców od Bandery

Fot. Twitter

Patryk Jaki postanowił odpowiedzieć Andrejowi Melnykowi – byłemu ambasadorowi Ukrainy w Niemczech na jego wpis zamieszczony poprzez media społecznościowe. Ukrainiec w 79. rocznicę “Krwawej Niedzieli” na Wołyniu przekazał słowa wsparcia dla Polaków, którzy “cierpieli z rąk nazistów i sowietów”. Polski europoseł zasugerował, że nie zgadza się na wybielanie historii poprzez pomijanie udziału ukraińskiego w okrucieństwach Rzezi Wołyńskiej.

– Drodzy Polscy przyjaciele, w tę rocznicę chcę oddać hołd Waszym ofiarom II wojny światowej. Polska ucierpiała szczególnie podczas tyranii nazistowskiej i sowieckiej. Dzisiaj nie pozwolimy nikomu wbić klina pomiędzy naród ukraiński i polski. – napisał na Twitterze po niemiecku Andrej Melnyk.

– Polacy cierpieli nie tylko z rąk Sowietów i Niemców jak Pan pisze, ale również Ukraińców od Bandery. Broniąc ludobójstwa, którego dopuścił się na Polakach to Pan wkłada kij w polsko-ukraiński sojusz, którego moim zdaniem nasze narody bardzo potrzebują. – odpowiedział mu Patryk Jaki.

Dziennikarz Cezary Krysztopa odniósł się natomiast do postawy prezydenta Ukrainy, który w swoim przekazie nie odniósł się do rocznicy 11 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ewolucja poglądów na przestrzeni lat. Hipokryzja Tuska ukazana w krótkim filmie [WIDEO]

Janusz Kowalski: Rolnicy są przerażeni ewentualną wizją powrotu do władzy Donalda Tuska [WIDEO]