w

Patryk Jaki: Polska została obłożona większą ilością sankcji niż Rosja [WIDEO]

Fot. YouTube

Patryk Jaki na antenie TVP INFO wypowiedział się w temacie hipokryzji Unii Europejskiej ws. migrantów. Przypomniał on, iż kiedy Polska kilka lat temu nie chciała przyjmować imigrantów, to UE groziła nakładaniem na nasz kraj kar w wysokości 250 tysięcy euro za każdą nieprzyjętą osobę. Europoseł Solidarnej Polski dodał, że w obecnym czasie, kiedy przyjęliśmy niemal 5 milionów uchodźców, unijni eurokraci nie wychodzą już tak ochoczo z inicjatywą wsparcia finansowego.

– Nie kto inny, jak słynny pan Timmermans – człowiek roku Gazety Wyborczej – przedstawił projekt w imieniu KE, że każde państwo, które nie będzie przyjmować kwot obowiązkowych imigrantów, będzie płacić za każdą osobę 250 tys. euro. Tyle Polska miała płacić. – przypomniał Patryk Jaki

– To bardzo ciekawe w kontekście dzisiejszym, ponieważ wtedy Polsce kazano płacić za nieprzyjętych imigrantów, a dzisiaj kiedy Polska przyjęła prawie 5 mln prawdziwych uchodźców – w różnych okresach właśnie tyle przewinęło się przez nasz kraj – to UE nie tylko nie chce nam dać tych 250 tysięcy, ale do tej pory nie dała nam nic. Co więcej, Polska została do tej pory obłożona większą ilością sankcji niż Rosja. – dodał europoseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Janusz Kowalski: PO – tak jak Niemcy – nie chce zakazać Rosjanom wjazdu do UE [WIDEO]

Gazociąg polsko-słowacki oficjalnie otwarty!