w

Patryk Jaki: W ramach KPO Włochy otrzymają od Niemiec odszkodowania za IIWŚ, a Polska nie [WIDEO]

Fot. Twitter

Patryk Jaki zamieścił w mediach społecznościowych film, w którym obnażył hipokryzję Niemców. Okazuje się bowiem, że Włochom, które były przez większość II wojny światowej sojusznikiem Hitlera, nasi zachodni sąsiedzi wypłacą odszkodowania wojenne. Europoseł Solidarnej Polski zaznaczył, iż jest to wyjątkowo bulwersujące w sytuacji, w której kategorycznie odmówiono reparacji dla Polski – prawdziwej ofiary największego konfliktu zbrojnego XX wieku.

– Polsce Niemcy odpisały, że nie zapłacą reparacji. Niemiecki dziennikarz bezczelnie stwierdził, że w czasie wojny Polacy tylko biernie się przyglądali i nie pomagali Żydom. Po pierwsze ten głupiec i nieuk nie wie, że najwięcej Sprawiedliwych wśród Narodów Świata – czyli odznaczeń za ratowanie Żydów – jest właśnie z Polski. – powiedział Jaki.

– Okazało się, że w ramach KPO – funduszu, który Niemcy blokują Polsce – Włochy otrzymają odszkodowania za II wojnę światową. Dokładnie 55 milionów euro. Tak, dobrze słyszeliście. Włochy – sojusznik Hitlera do 1943 roku może dostać środki, a ofiara Hitlera od początku do końca wojny i w wyniku wywołania tej wojny zniewolona na kolejne dekady Polska już nie otrzyma. – dodał europoseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Szokujące. Ekonomiczny doradca Tuska: Prywatyzować firmy energetyczne, zbrojeniowe, lotniska [WIDEO]

Sebastian Kaleta: Procedowana ustawa nie jest wynikiem woli, a wieloletnich szantaży UE [WIDEO]