Paweł Kukiz: Trybunał Konstytucyjny orzeka w interesie partii politycznych - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Paweł Kukiz: Trybunał Konstytucyjny orzeka w interesie partii politycznych

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Paweł Kukiz krytycznie ocenia pozycję ustrojową Trybunału Konstytucyjnego. „Trybunał Konstytucyjny orzeka w interesie partii, z której ramienia nominowani zostali sędziowie. Proszę zauważyć, jak w czasie rządów PO zupełnie bez problemu TK uznał, za zgodne z prawem zabranie obywatelom pieniędzy z OFE, jak uznał za zgodne z konstytucją podwyższenie wieku emerytalnego. Bo taka była zasadnicza linia partii sprawującej wówczas władzę” – mówił w programie „Dziś wieczorem” Paweł Kukiz. Na uwagę, że przewodniczący Trybunału, sędzia Andrzej Rzepliński zapewnia o apolityczności gremium, Kukiz odparł: „A ja jestem długowłosym 19-letnim blondynem”.

„Wojna o sędziów Trybunału Konstytucyjnego świadczy o tym, że TK orzeka w interesie partii, z której ramienia nominowani zostali sędziowie” – przekonywał na antenie TVP Info Paweł Kukiz.

kukiz2

Lider ugrupowania Kukiz’15 mówił o przedstawionym przez nie projekcie zmiany konstytucji w zakresie wyboru sędziów TK. „Wybór głosami 2/3 ustawowej liczby posłów stanowi gwarancję orzekania w interesie obywateli. Bo ci sędziowie będą wybrani na skutek konsensusu pomiędzy różnymi światopoglądami – od lewa do prawa” – argumentował gość TVP Info.

Na pytanie o to, czy widzi taką wolę ze strony tych partii, odpowiedział, że pod projektem mówiącym o konieczności zmian konstytucji w zakresie TK podpisała się „blisko połowa posłów PiS”. „Więc taka wola, przynajmniej w części klubu jednej z opcji politycznych jest. PO i Nowoczesna nie podpisały się pod tym wnioskiem” – przyznał Kukiz. Jak oddał, „nie trzeba być politykiem, żeby zauważyć, że podgrzewanie konfliktu jest najbardziej na rękę opozycji, szczególnie Nowoczesnej”. „Można robić wokół siebie zamieszanie, to efekt PR-owy” – tłumaczył.

Kukiz udzielił też głosu portalowi Interia.pl. „Proszę nie nazywać partykularnych interesów partyjnych, sporem politycznych. To jest po prostu walka o żłób. O możliwość interpretowania konstytucji w interesie danej partii politycznej. To nie jest przecież walka w interesie narodu polskiego” – powiedział Kukiz. Poseł zaznacza, że „żadna opcja polityczna, oprócz Kukiz’15, nie szuka kompromisu”.

Paweł Kukiz podkreśla, że w Polsce powinno dojść do zmiany konstytucji. „Na pewno nie uda się tego problemu rozwiązać bez zmiany konstytucji w zakresie dotyczącym funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego. To nie jest tylko zdanie naszego klubu, ale taka jest też opinia Komisji Weneckiej” – przypomniał. I wypunktował tezy opozycji. „Te wszystkie wcześniejsze twierdzenia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, że nie wolno grzebać przy konstytucji, zostały obalone w orzeczeniu Komisji” – dodał.
Źródło: Stefczyk.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,244FaniLubię
17,846ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy