Na portalu niezalezna.pl, 20 stycznia opublikowano artykuł: “Petru wychowany pod okiem GRU. Człowiek cienia” przedstawiający życiorys Ryszarda Petru. Najważniejsze jego fragmenty: 

“Kwiecień 1982 r., trwa stan wojenny. Do kontrolowanego przez GRU Zjednoczonego Instytutu Badań Jądrowych w Dubnej w Związku Sowieckim wyjeżdżają wrocławscy naukowcy: Zygmunt Petru i jego żona Danuta Potoczna-Petru. Dwa lata później przyjeżdża do nich 12-letni syn Ryszard. Późniejszy uczeń Leszka Balcerowicza spędzi w ZSRS dwa lata – ujawnia w najnowszym numerze „Gazeta Polska”.

Kontakty z ZSRS cała rodzina Ryszarda Petru miała od początku lat 60. do końca PRL, o czym można się dowiedzieć, przeglądając dokumenty komunistycznej bezpieki.

Do Dubnej jeździli głównie naukowcy cieszący się zaufaniem władz, a na miejscu byli objęci nieustanną „ochroną” wojskowych sowieckich służb specjalnych.

Całość dostępna tutaj: http://niezalezna.pl/

Na szczególną uwagę zasługuje jednak komentarz Pawła Kukiza, który znakomicie podsumował pochodzenie nowoczesnego Ryśka:

Niezła rodzinka :) . I jaka nowoczesna! Nawet za czasów głębokiej komuny. W imię interesu światowej nauki rodzina Rysia współtworzy bombę – gwarant globalnego pokoju pod patronatem Związku Sowieckiego:-) Ciekawe, czy z pobudek konsomolsko-patriotycznych czy za rubla transferowanego frankiem :)
Rysiu … Rodziny się nie wybiera- fakt. Ale czym skorupka za młodu … :)
I chciałem przeprosić, Rysiu, za ataki na Ciebie. Że pojęcia o polskiej historii nie masz… Bo niby skąd miałeś mieć ? Z domu? Jestem pewien, że nadrabiasz te braki gruntowną wiedzą o Franku, Włodzimierzu Iliczu i Józefie. Franku Sinatrze oczywiście :)

 

Niezła rodzinka :-) . I jaka nowoczesna! Nawet za czasów głębokiej komuny. W imię interesu światowej nauki rodzina…

Posted by Paweł Kukiz on 20 stycznia 2016

Zobacz również:
Najlepsze memy o Ryśku Petru! Zobacz!
Łzy Petru i banksterów. Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą podatek bankowy.

Komentarze:

komentarzy

2 KOMENTARZE

  1. Czepianie się, że Petru mając 12 lat mieszkał z rodzicami w Rosji? A co powiecie na to? Andrzej Kryże, były Minister Sprawiedliwości w rządzie PiS. Sędzia komunistyczny od 1970 roku. Członek PZPR do jej rozwiązania. Wsadzał do wiezień opozycjonistów. IPN wszczął śledztwo w związku z podejrzeniem o popełnienie zbrodni komunistycznej. Jego ojciec Romana Kryże podpisał m.in. wyrok śmierci rotmistrza Pileckiego…
    No co “prawdziwi” patrioci, kaci narodu wam nie przeszkadzają? Tępi nacjonaliści.

  2. […] Było ich już kilka, w trakcie dyskusji o powołaniu sędziów Trybunału Konstytucyjnego w Sejmie Ryszard Petru wspomniał o „sejmie głuchym” zaś podczas dyskusji o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego stwierdził, że zamach majowy miał miejsce w 1935 roku, podczas gdy w rzeczywistości wydarzył się w 1926 roku. Jak widać, u Bronisława Komorowskiego pobierał również lekcje historii. Wiedzę historyczną Petru najlepiej skomentował Paweł Kukiz: „I chciałem przeprosić, Rysiu, za ataki na Ciebie. Że pojęcia o polskiej historii nie masz… Bo niby skąd miałeś mieć ? Z domu?”, po tym jak wyszło na jaw, że rodzina Petru miała związki z komunistycznym GRU. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here