w ,

PILNE! Od 1 stycznia jeszcze więcej obowiązkowych szczepień!!!

Każde dziecko urodzone od 1 stycznia będzie objęte obowiązkiem szczepienia przeciwko pneumokokom. Szczepienie ma być w całości finansowane z budżetu państwa.

Dotychczas obowiązkiem szczepienia przeciwko pneumokokom objęte były jedynie dzieci urodzone przed 37. tygodniem ciąży i te z masą urodzeniową poniżej 2,5 kg. Obecnie obowiązkiem szczepienia zostaną objęte wszystkie nowo narodzone dzieci. Oznacza to, że szczepienie w całości będzie finansowane z budżetu państwa.

„Rzeczpospolita” przypomina, że w grudniu resort zdrowia informował o zakończeniu postępowania przetargowego ws. zakupu szczepionek przeciwko pneumokokom. Dzieci poddane obowiązkowym szczepieniom otrzymają szczepionkę Synflorix PCV10. Ministerstwo kupiło także szczepionkę Prevenar PCV13, którą będą mogły otrzymać dzieci z obniżoną odpornością, jeśli tak zadecyduje lekarz.

ZOBACZ:

ZAKAZ DYSKUSJI O SZCZEPIENIACH! Tak uważa prezes Naczelnej Izby Lekarskiej

Resort zdrowia zapewnia, iż szczepienie jest bardzo skuteczną metodą zapobiegania chorobom pneumokokowym, dlatego nakazuje ją rodzicom.

Szczepionkowe lobby nie może zatem narzekać na „dobrą zmianę”. W samych superlatywach może także wypowiadać się o Andrzeju Dudzie, który gdy tylko zasiadł w prezydenckim fotelu podpisał ustawę wprowadzającą kolejne szczepienia, w tym kontrowersyjną szczepionkę przeciw HPV. Ustawa pozwala także na nieograniczone finansowanie i rozszerzanie listy szczepień obowiązkowych.

Za: pch24.pl, źródło: „Rzeczpospolita”

https://www.youtube.com/watch?v=_7ByIzcabjk

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Korwin-Mikke: „Cudzoziemcy muszą się nauczyć, że nie są u siebie – i muszą respektować polskie obyczaje.”

W Ełku próbowano podpalić mieszkanie, które wynajmował Algierczyk, zatrzymany w sprawie morderstwa 21-letniego Polaka!