w

PiS miażdży w sondażu wyborczym dla Faktów TVN! Porażka Michnika i KODu!

Sondaż dla Faktów TVN wskazuje na wciąż bardzo wysokie notowania Prawa i Sprawiedliwości. W sondażu poparcia PiS z 37% ma przewagę ponad 17% nad drugą w rankingu popularności partii politycznych Nowoczesną – 20% (sic!).

Ciężko mi uwierzyć, że 20% rodaków chciałoby widzieć Ryszarda Petru w roli premiera polskiego rządu! W naszym kraju około 200 tysięcy osób deklarujących przynależność do mniejszości niemieckiej za to media w ponad 80% należą do tegoż narodu… i mają tak wielką siłę, że potrafią nakłonić Polaków do głosowania na antypolskie ugrupowania. To jest przykre! Sami zagłosujcie: SONDA! Co jest mądrzejsze? Wyborca Nowoczesnej czy karaluch?

Warto zwrócić uwagę, że Nowoczesną i Platformę (17%) popiera razem tyle samo osób co PiS. Dużo gorzej prezentuje się w tym zestawieniu partii parlamentarnych Kukiz’15 (5%) i PSL (4%). Takie samo poparcie jak Kukiz’15 ma SLD. Pozostałe partie – Partia KORWiN – 4%, Partia Razem – 3% i Ruch Narodowy – 1%.

Co może skutkować takim poparciem dla Prawa i Sprawiedliwości? Odpowiem na to pytanie memem:

WladzaPolakom

A na poważnie; jest wiele rzeczy, które w rządach Prawa i Sprawiedliwości bym zmienił (od zdecydowanie bardziej ostrego tonu w podejściu do usuwania starego establishmentu i rozliczania afer, poprzez zmniejszanie biurokracji i podatków aż po zupełnie inną wizję polityki zagranicznej) ale w porównaniu do rządów PO/PSL zdecydowanie czuję #dobrązmianę… chociaż bardzo powolną. 

Zachęcam do obejrzenia:

raport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Jak Serbom „skradziono” Kosowo. Poznaj niepoprawną politycznie historię (WIDEO)

Tak wygląda dżihad w Syrii. „Legiony Świętej Wojny” (WIDEO)