Nie chciałbym aby ta sonda była obraźliwa dla istot żyjących na naszej planecie od setek milionów lat toteż spieszę z wyjaśnieniem skąd akurat takie porównanie. Tak jak brzydzę się karaluchami w świecie owadów,  tak w świecie ludzi brzydzę się istotami bezmyślnymi, a właśnie za takie uważam osoby, które w ostatnich wyborach parlamentarnych oddały swój głos na partię Ryszarda Petru. Każdy komu zalęgły się w kuchni karaluchy jak najszybciej chce się ich pozbyć ponieważ przenoszą liczne choroby i bakterie. W średniowieczu znane było podrzucanie wrogom zgniłej padliny, w której umieszczone były larwy tychże owadów. I dokładnie to samo uczynili Polsce w 2015 roku nasi tzw. “sojusznicy” z państw zachodnich, podrzucając nam Rysia Petru i Komitet Obrony Demokracji. Analogicznie do karaluchów, uważam, że Nowoczesna sieje w Polsce te same choroby, które od 1989 roku roznoszone były przez Unię Demokratyczną, SLD, Unię Wolności, KLD, PSL, Platformę Obywatelską, Gazetę Wyborczą czy Ruch Palikota – a można je określić bardzo krótko: chorobą antypolonizmu.

W ciągu dosłownie jednego miesiąca partia człowieka znanego jedynie z noszenia teczek za osobą odpowiedzialną za wyprzedaż polskiego majątku narodowego (prof. Leszek Balcerowicz) osiągnęła w sondażach kilkunastoprocentowe poparcie. Media, które je podawały mają zachodni kapitał, głównie niemiecki. Można było pomyśleć, że nikt się na to nie nabierze, że facet którego praktycznie nikt nie zna, nie może osiągnąć sukcesu w wyborach. A jak się okazało, za sprawą mediów, można osiągnąć cuda; z chłopa wychowanego w ZSRR, który doradzał Polakom branie kredytów we frankach i który historii Polski uczył się prawdopodobnie z sowieckich czytanek, zrobiono lidera opozycji, który wprowadził do Sejmu bandę posłów przy których świta Janusza Palikota to intelektualiści.

Po ośmiu latach tragicznych rządów Platformy Obywatelskiej i gigantycznym wręcz wyprzedaniu Polski przez to ugrupowanie, wystarczyła mała kapka inteligencji aby zdać sobie sprawę, że powstanie Nowoczesnej to przedłużenie bytu i układów Platformy Obywatelskiej/Unii Wolności dokonane przez tych samych fundatorów. Zajrzenie w życiorysy wielu z obecnych posłów/posłanek tego ugrupowania pokazuje, że albo byli członkami PO albo byli zatrudnieni w związanych z PO instytucjach.

Rozumiem, że poziom edukacji w Polsce nie jest wysoki, że wystarczy zapłacić kilka tysięcy złotych aby szczycić się tytułem magistra i niewiele więcej aby zostać doktorem ale elementarna wiedza i podstawy logiki powinny powstrzymać ludzi przed oddaniem głosu na bezideową formację przygotowaną do tego aby utrwalać w Polsce postkomunistyczny porządek.  Zapraszam zatem do sondy:

[socialpoll id=”2362446″]

 A tutaj moje “prorocze” ostrzeżenie z maja 2015:

Komentarze:

komentarzy

5 KOMENTARZE

 1. Wspaniały poziom “dziennikarstwa”. Porównać wyborcę konkretnej opcji do karalucha podpierając się trikami erystycznymi i bliżej nieokreślonymi zarzutami. Ale po kolei:

  Jako pierwszy przytyk mamy sugestię, że Nowoczesna i KOD zostały stworzone przez zagranicę (oczywiście tą zła, co to tylko na Polskię czyha). To nic innego jak kolejna spiskowa teoryjka bez żadnych podstaw w postaci DOWODÓW. Ot tak rzucony frazes aby obrzydzić te dwie formacje. Nie ma tu żadnego argumentu ani żadnego odniesienia do argumentów tych formacji. Poziom sporu przedszkolaków o to czyje kredki są lepsze.

  Następnie mamy zarzut “antypolonizmu”. Co to właściwie oznacza? To taki arbitralnie rzucany frazes który niczego nie tłumaczy, niczego nie udowadnia, taki kij którym zawsze można zdzielić oponenta niczego konkretnego mu nie zarzucając. Antypolonizmem można się zawsze posłużyć tam gdzie akurat się z kimś nie zgadzamy. Wygląda na to, że antypolonizm to domena każdego kto myśli inaczej niż osoba wysnuwająca taki zarzut.

  Kolejny zarzut dotyczy tego, że Petru to nieznana postać która jedynie “nosiła teczki za Balcerowiczem”. Jednak to że autor kogoś nie zna wale nie oznacza, że jest to osoba nieznana. Petru może się wydawać nieznany ludziom którzy nigdy za specjalnie nie interesowali się ekonomią ani gospodarką. Dla mnie jest to postać znana i to mniej więcej od 2005-2006 roku kiedy to pojawiał się regularnie jako ekspert w programie Plus Minus. Przed przejściem do polityki był przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Jeżeli dla kogoś to jest postać nieznana to chyba tylko dlatego, że w ogóle nie interesował się gospodarką.

  Mamy tu też mój ulubiony zarzut “wyprzedawanie majątku narodowego”. Interesujące jest to, że w kraju który doświadczył 45 lat ekonomicznej paranoi spod znaku marksizmu, słowo “prywatyzacja” jest utożsamiana z negatywnym zjawiskiem, z “wyprzedawaniem” czyli niemalże zdradą. Jeżeli Balcerowicz prywatyzował to BARDZO DOBRZE. Dzięki temu polska gospodarka szybko weszła w fazę wzrostu na początku transformacji. Polecam zapoznać się z danymi makroekonomicznymi z tego okresu np z The Conference Board. Po prostu zeloci państwowej własności nie odrobili lekcji z 45 lat PRLu i nie wiedzą dlaczego ten system się nie powiódł.

  Mamy też wzmiankę o zagranicznych mediach w których pokazywał się Petru. To nic innego niż straszenie obcymi, głównie Niemcami i sugerowanie, że Nowoczesna to ich dzieło. Czysta demagogia.

  Przytyk odnośnie “wychowania w ZSRR i uczenia się polskiego z sowieckich czytanek” to już argument ad personam w czystej postaci. Już Schopenhauer zauważył, że to najniższych lotów trik erystyczny, który świadczy przede wszystkim o braku argumentów ad rem.

  Jak rozumiem fakt iż Petru jako dziecko był w ZSRR świadczy przeciwko niemu? Czas biegnie nieubłaganie, zarzuty w stylu agenturalnej przeszłości powoli przestają mieć sens bo na scenę wchodzą coraz młodsi ludzie, więc teraz czepiamy się wieku dziecięcego albo rodziców? Tak, Petru był w ZSRR, sam to przyznał. I co z tego? Jaki konkretny, merytoryczny argument można na tej podstawie zbudować? Ale taki naprawdę merytoryczny, a nie bajdurzenie o tym co się komuś wydaje?

  Kredyty we frankach – dzięki nim wielu ludzi kupiło mieszkania i wybudowało domy. A to, że kurs walut jest zmienny, zwłaszcza na przestrzeni 20-30 lat jest oczywiste. Gdy frankowicze na kredycie w obcej walucie oszczędzali to było dobrze. Gdy okresowo kurs franka wzrósł to już płacz i zgrzytanie zębów? Teraz gdy frank jest drogi (m.in dzięki staraniom nowego rządu) to kredyty w tej walucie postrzegamy jako zło, albo może jako jakiś spisek mający na celu zaszkodzenie Polakom?

  Osiem lat “tragicznych rządów platformy”… Nie chcę ich za bardzo bronić, bo wybory przegrali zasłużenie (co nie znaczy że nie ubolewam nad tym kto teraz rządzi), ale z danych makroekonomicznych wynika, że Polska w tym okresie była liderem wzrostu gospodarczego w całej UE.

  Podsumowując ten wątpliwy merytorycznie felieton: nie mamy niczego konkretnego. Mamy demagogię, jakieś sugestie bez pokrycia dowodami, ataki personalne i inwektywy. Cały tekst bazuje na rzucaniu podejrzeń, frazesach i obelgach. Autor uparł się aby poniżyć Nowoczesną i ich wyborców, tylko że taki poziom to raczej poniża samego autora.

   • Szanowny Panie Autorze

    Może i to blog i może to i nie felieton (chociaż przeprowadzanie wywiadów trochę wykracza poza formułę bloga, ale niech będzie). Jednakże pańska strona jest dość znana i często cytowana. Znaczy się jest pewnym medium opiniotwórczym. Wobec tego należałoby dbać o poziom prezentowanych treści, a nie siepać byle jak po wszystkich którzy myślą inaczej. Bo tak naprawdę publikowane przez nas treści mówią przede wszystkim o nas samych.

   • Proszę szanownego Pana porównanie Nowoczesnej do karalucha jest jak najbardziej trafnym i właściwym porównaniem. A przy tym użyto bardzo delikatnych i taktownych porównań.

 2. […] Ciężko mi uwierzyć, że 20% rodaków chciałoby widzieć Ryszarda Petru w roli premiera polskiego rządu! W naszym kraju około 200 tysięcy osób deklarujących przynależność do mniejszości niemieckiej za to media w ponad 80% należą do tegoż narodu… i mają tak wielką siłę, że potrafią nakłonić Polaków do głosowania na antypolskie ugrupowania. To jest przykre! Sami zagłosujcie: SONDA! Co jest mądrzejsze? Wyborca Nowoczesnej czy karaluch? […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here