PiS posłuchał głosu oburzenia Polaków. Wycofają projekt ustawy dotyczącej wzrostu wynagrodzeń posłów i ministrów! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 2 czerwca, 2020

PiS posłuchał głosu oburzenia Polaków. Wycofają projekt ustawy dotyczącej wzrostu wynagrodzeń posłów i ministrów!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W związku z falą medialnej krytyki partia rządząca wycofa się z pomysłu znacznych podwyżek dla premiera, ministrów, parlamentarzystów, wojewodów i szefów najważniejszych państwowych instytucji. To efekt wtorkowego spotkania ścisłego kierownictwa PiS.

Według informacji PAP, liderzy ugrupowania zdystansowali się od projektu ustawy będącego dziełem posłów. Nowe uregulowania miałyby uzależniać wysokość wynagrodzeń wysokich funkcjonariuszy publicznych od sytuacji gospodarczej państwa. W dzisiejszych realiach oznaczałyby wyraźne podwyżki na przykład dla członków rządu.

Projekt, którego pierwsze czytanie już się odbyło, dotyczy również choćby wojewodów, szefów Najwyższej Izby Kontroli oraz Narodowego Banku Polskiego. Przewiduje także wynagrodzenia dla małżonki prezydenta.

ZOBACZ: Paweł Kukiz: przyznawanie sobie podwyżek to bezczelność. Polityka to nie sposób na zarabianie pieniędzy

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,169FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy