Platforma-chce-skazać-Zbigniewa-Ziobro-za-ściganie-korupcji-(sic!)
w

Platforma chce skazać Zbigniewa Ziobro za ściganie korupcji (sic!)

Żyjemy w chorym kraju, w kraju w którym aferzyści sprawują polityczne funkcje, w którym dawnych donosicieli i agentów komunistycznych służb chwali się i pobierają wielotysięczne emerytury. Kraj ten po 26 latach przeobrażeń stał się parodią demokracji. W kraju tym 90% mediów należy do Niemiec a człowieka, który spróbował naruszyć patologie tegoż systemu chcą dzisiaj skazać przez Trybunałem Stanu. I to na przedostatnim posiedzeniu Sejmu. W takiej sytuacji życzę sobie aby PiS miał w przyszłym parlamencie większość i aby rzeczywiście uderzył w całą sitwę koalicji PO/SLD/PSL/WSI/GW. Jeśli w trakcie rozliczania ich rządów kolejna aferzystka popełni samobójstwo – nie będzie mi szkoda. Uważam, że każdy urzędnik przyłapany na korupcji powinien wisieć.

W 2005 roku Zbigniew Ziobro był moim autorytetem politycznym. To dzięki jego działaniom w komisji śledczej ws. afery Rywina wybrałem prawo jako kierunek studiów. Do dzisiaj popieram większość idei zmian w polskim prawie, które wówczas Zbigniew Ziobro proponował. Jestem za zaostrzaniem kodeksu karnego, za karą śmierci, za surowym karaniem za korupcję. W latach 2005 – 2007 niestety nie było możliwości aby wprowadzić radykalne zmiany – koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości nie ułatwiali wprowadzenia IV RP w życie.

24 września polski sejm z politycznej inspiracji Platformy Obywatelskiej chciał na miesiąc przed wyborami postawić Zbigniewa Ziobro przed Trybunałem Stanu. Chciano skazać politycznego przeciwnika mając świadomość, że już za kilka miesięcy PiS dobierze się do dupy wszelkiej maści aferzystom i ponownie pojawi się strach przed przyjmowaniem łapówek.
Koalicji rządzącej zabrakło kilku głosów. Za pociągnięciem do odpowiedzialności konstytucyjnej byłego ministra sprawiedliwości zagłosowało 271 posłów. Oni są nieudacznikami – powiedział o rządzącej koalicji, komentując wynik głosowania sam Zbigniew Ziobro.

Za wnioskiem, złożonym jeszcze w 2012 roku, głosowali posłowie Platformy Obywatelskiej, PSL oraz SLD – to nie wystarczyło. Zabrakło 5 głosów. Przeciwko zagłosowało 152 posłów. 126 posłów PiS, 10 posłów niezrzeszonych, a także posłowie Zjednoczonej Prawicy i jeden poseł PSL (Józef Zych). Zbigniew Ziobro nie został postawiony przed Trybunał Stanu ze względu na absencję 9 posłów Platformy Obywatelskiej, między innymi Ewy Kopacz ;)

CAŁA debata sejmowa nad postawieniem Zbigniewa Ziobro przed Trybunałem Stanu

https://www.youtube.com/watch?v=3l4pv7jOMtw

Warto się spytać polityków Platformy czy ktoś został skazany za udział w aferze taśmowej, aferze hazardowej, aferze stadionowej, aferze stoczniowej, aferze autostradowej, aferze wyciągowej, aferze Amber Gold, aferze gazowej czy w takich mniejszych sprawach jak fałszywe oświadczenia majątkowe polityków Platformy Obywatelskiej. Oddam w tym miejscu głos Zbigniewowi Ziobro:

Zbigniew Ziobro: gdzie wyjaśnienie Afery Taśmowej?

Skazać Michała Kamińskiego!! Gdzie jest równość wobec prawa??

Czy prezydent Komorowski broni Cezarego Grabarczyka?


Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Film o rtm. Pileckim trafił do kin w całej Polsce

WSPANIAŁE przemówienie prezydenta ANDRZEJA DUDY – premiera filmu „PILECKI”