w ,

Polska wytrychem Turcji do islamizacji Europy? Marszałek Kuchciński w Ankarze

fot. Paweł Kula, sejm.gov

Relacje parlamentarne, bezpieczeństwo, kryzys migracyjny, rozwój gospodarczy oraz stosunki dwustronne w kontekście współpracy w Europie Środkowo-Wschodniej i relacje z UE – to główne tematy rozmów Marszałka Sejmu z najwyższymi władzami Turcji.

Wizyta rozpoczęła się od złożenia wieńca w Mauzoleum Mustafy Kemala Paszy – Atatürka. Marszałkowi towarzyszył przewodniczący Turecko-Polskiej Parlamentarnej Grupy Przyjaźni Selahattin Minsolmaz.

W godzinach popołudniowych Marszałek był podejmowany w gmachu parlamentu przez przewodniczącego Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji  Ismaila Kahramana. Tematem rozmów była m.in.  intensyfikacja współpracy i wymiana doświadczeń związanych z funkcjonowaniem obu parlamentów. Marszałek Sejmu podkreślał przy tym, że fundamentem współpracy  musi być stabilność demokracji w obu krajach. Rozmawiano także o rozbudowie inwestycji infrastrukturalnych, m.in. drogowych i intensyfikacji kontaktów międzyludzkich.

Marszałek złożył wiązankę kwiatów w miejscu, gdzie w czasie lipcowego puczu wojskowego nastąpiła eksplozja w budynku parlamentu.

Spotkanie Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem poświęcone zostało umacnianiu współpracy w państwach Europy Środkowo-Wschodniej: od Skandynawii, po Morze Śródziemne, z uwzględnieniem ich relacji z UE. W dobie dyskusji nad potrzebą odnowy UE, zgodzono się, że istnieje potrzeba wypracowania nowej współpracy państw europejskich i pozaeuropejskich.

W tym kontekście rozmawiano także o kwestii wzajemnego zniesienia obowiązku wizowego i wymianie turystycznej, jak i o potrzebie znacznej intensyfikacji wymiany handlowej między Polską a Turcją. Zgodnie stwierdzono, iż dobrze służyć temu będzie rozbudowa infrastruktury drogowej, w oparciu m.in. o Via Carpatia. Tematem rozmów były także kwestie bezpieczeństwa w kontekście konfliktów zbrojnych na granicach Turcji i Polski: w Syrii i na Ukrainie.

Wszyscy rozmówcy Marszałka Sejmu, w trakcie jego wizyty w Ankarze, zgodnie akcentowali znaczenie ponad 600-letnich relacji dyplomatycznych między naszymi państwami, które z czasem przerodziły się w przyjaźń między naszymi narodami. Podkreślano również, że Turcja była jedynym krajem, który nie uznał rozbiorów Polski.

Na zakończenie wizyty w Ankarze Marszałek Sejmu odsłonił tablicę pamiątkową poświęconą polskim inżynierom i lotnikom współtworzącym turecki przemysł lotnictwa wojskowego w okresie II Rzeczypospolitej.

Za: sejm.gov

fot. Paweł Kula, sejm.gov
fot. Paweł Kula, sejm.gov

Mój komentarz: Turcja zmierza dziś coraz ku islamizacji życia społeczno-politycznego a demokracja turecka to fikcja. Mordowani Kurdowie nie interesują społeczności międzynarodowej, bo Europa i USA nie chcą narażać się tureckiemu dyktatorowi.

Owszem, możemy intensyfikować wymianę handlową oraz utrwalać sojusz militarny na wypadek wojny z Rosją ale za żadną cenę nie powinniśmy ułatwiać Turkom napływu do Europy a zniesienie dla nich wiz do Unii Europejskiej to właśnie spowoduje. Już dzisiaj Niemcy borykają się z problemem 5-6 milionów Turków-islamistów we własnym kraju (ZOBACZ: Tysiące Turków wyszło na ulice Kolonii. Demonstracja poparcia dla dyktatora Recepa Erdogana). W niemieckich miastach istnieją dzielnice przez nich całkowicie opanowane, gdzie w sklepach można porozumieć się jedynie po turecku. Umożliwienie Turkom legalnego, nielimitowanego osiedlania się w Europie będzie wyrokiem śmierci dla naszego konającego kontynentu.

https://www.youtube.com/watch?v=iJPTzHE1atM

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Świetna pasta o wujku preppersie :)

Policja zatrzymała kobietę, która wyłudzała pieniądze “na chore dziecko” za pośrednictwem Facebooka!