w , , ,

Posłanka Kukiz’15: „Nie powinno się asymilować islamu z naszą kulturą europejską” [WIDEO]

– Polacy nie boją się innej kultury, religii – boją się tego, co ta kultura niesie. W przypadku islamu jest to prawo szariatu. Islam to nie jest tylko religia, to jest prawo, kultura i wszystko, co z tym powiązane – zwróciła uwagę w programie „Kwadrans polityczny” posłanka Agnieszka Ścigaj (Kukiz’15). Parlamentarzystka uważa, że „niedopuszczalnym” jest, żeby Komisja Europejska karała kraje, które wykazują się rozsądkiem i nie chcą ściągać muzułmańskich imigrantów.

– Nie powinno się asymilować islamu z naszą kulturą europejską. Stąd się biorą te enklawy – podkreśliła posłanka na antenie TVP1, wskazując, że w wielu europejskich miastach są tereny opanowane przez muzułmanów, w których chrześcijanie czują się zagrożeni.

– Ci uchodźcy nie przyjechali do Europy po to, żeby się asymilować, przyjąć naszą kulturę, bo ona się im podoba . Przyjechali po to, żeby te swoje zasady – to, z czym my walczymy, czyli oddzielenie ostrych reguł państwa od Kościoła – implementować. Muzułmanie nie zawahają się używać sposobów, z jakimi mamy do czynienia w całej Europie – przemocą, siłą – zaznaczyła.

https://www.youtube.com/watch?v=wnPXHD4_90Y&feature=youtu.be

Zła ocena

Ścigaj wyraziła zniesmaczenie postawą polityków europejskich, którzy zdają się nie traktować problemu z należytą powagą. – Politycy tylko i wyłącznie patrzą przez swój pryzmat. Oni czują się bezpiecznie, mają ochronę, pieniądze, pozamykani są w swoich willach i innym potrafią mówić – tym, którzy naprawdę są narażeni na niebezpieczeństwo – jak powinni funkcjonować, jak powinni żyć – dowodziła.

– Brakuje im kompletnie empatii, są oderwani od zwykłych ludzi, obywateli, którzy muszą żyć w środowiskach, gdzie zwyczajnie boją się przebywać na ulicach. Obok nich są enklawy czy grupy uchodźcze, które nie podlegają żadnej kontroli, nie asymilują się, nie przestrzegają prawa, zaczepiają ludzi. Politycy ci dalej próbują żyć w zaklinanej rzeczywistości, że polityka multi-kulti jest polityką miłości, choć widać, że tak nie jest. Pora, żeby odeszli – oceniła.

Posłanka stwierdziła, że karanie przez Komisję Europejską krajów, które nie godzą się na przyjmowanie migrantów, jest złym pomysłem. – To absolutnie niedopuszczalne, żeby karać państwa, które wykazują się rozsądkiem w trosce o bezpieczeństwo swoich obywateli – zauważyła. Dodała, że jej ugrupowanie wróciło do pomysłu przeprowadzenia referendum w sprawie przyjmowania uchodźców przez nasz kraj.

„Kwadrans polityczny”, TVP1

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Imigrant w Szwecji dostaje więcej zasiłku niż statystyczny Polak zarabia w miesiąc na etacie!

Rosyjsko-białoruskie ćwiczenia wojskowe tuż przy polskiej granicy!