w ,

Postępowe Niemcy: ktoś zesrał się w konfesjonale…Trudno wyobrazić sobie większe zdziczenie obyczajów!

W jednym z niemieckich kościołów ktoś wykorzystywał konfesjonał jako toaletę. Sprawcy szuka policja, wykorzystując do tego materiał DNA.

Do skandalicznego przypadku doszło w jednym z katolickich kościołów Górnej Frankonii w Bawarii. Przynajmniej dwukrotnie nieznany sprawca wykorzystał konfesjonał w otwartej świątyni w Ebensfeld jako toaletę. Szuka go teraz policja, wykorzystując do tego pobrany materiał genetyczny. – Częściej spotykaliśmy się z tym w miejscach, gdzie stoją bankomaty. [Dochodzi do tego], gdy ktoś tam nocuje, bo jest ciepło – powiedział komisarz policji Gerald Storath, dodając, że z podobnym zdarzeniem w kościele funkcjonariusze jeszcze nigdy nie mieli do czynienia.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ:

Jak powiedział proboszcz kościoła pw. Zwiastowania Maryi, odkrywszy nieczystości w konfesjonale po raz pierwszy, miał nadzieję, że problem się nie powtórzy. Gdy stało się inaczej, zawiadomił policję.

Z podobnymi kłopotami borykają się także inne kościoły w Niemczech. Głośny jest zwłaszcza przypadek słynnej katedry w Kolonii, w czasie ubiegłorocznej nocy sylwestrowej atakowanej petardami przez uchodźców. Mury tej świątyni według jej zarządu regularnie traktowane są przez przechodniów jako toaleta. Do środka permanentnie wrzucane są też śmieci.

Źródło: Katholisch.de, pch24.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

JKM: „Kaczyński powinien na kolanach przeprosić za podpisanie traktatu lizbońskiego”

Czy Rosja wyda Snowdena? Według dużej stacji telewizyjnej, Kreml rozważa taki krok!