w , ,

Premier komentuje konwencję stambulską.

Za: Kancelaria Premiera

Wiele osób formułuje poważne zarzuty wobec konwencji stambulskiej, że godzi w nasz porządek prawny, ma ideologiczne podłoże i nie dostarcza poważnych narzędzi do walki z przemocą domową. To bardzo poważne wątpliwości. Jako rząd podzielamy częściowo te obawy (…) Zdecydowałem o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie zgodności konwencji stambulskiej z konstytucją  – powiedział Premier.

Premier powiedział także, że dokument konwencji godzi w prawa zawarte w polskiej konstytucji, szczególnie te dotyczące bezstronności państwa w kwestiach światopoglądowych czy wychowania dzieci.

Jednocześnie premier odrzucił wszelkie fałszywe oskarżenia dotyczące odrzucenia konwencji stambulskiej, jako przyzwolenia na przemoc.

Chcę bardzo głośno zaprotestować przeciwko fałszywej tezie, że jakikolwiek ruch związany z konwencją stambulską oznacza przyzwolenie na przemoc. Ta manipulacja powinna zniknąć z przestrzeni dyskusji publicznej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Solidarna Polska staje na straży suwerenności – 19 posłów pisze do Premiera interpelację ws. dyskryminacji katolickich samorządów w UE

Duma – to coś znaczy. Palestyńczyk vs dziennikarz! MOCNE [WIDEO]