Autor: Krzysztof Sitkowski
w ,

Prezydent broni życia dzieci z zespołem Downa. Jest za ustawą zakazującą aborcji eugenicznej!

W rozmowie z „Gościem niedzielnym” prezydent Andrzej Duda przyznał, że jak trafi na jego biurko obywatelski projekt zakazujący aborcji eugenicznej, to go podpisze.

W rozmowie z „GN” Andrzej Duda został zapytany, jak zachowa się, jeśli na jego biurko trafi do podpisania obywatelski projekt ustawy zakazującej aborcję dzieci podejrzewanych o wrodzone wady i choroby. Zdaniem Andrzeja Dudy „jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać”. Zapowiada też, że podpisze zakaz aborcji eugenicznej.

ZOBACZ: Lista chwały i hańby. Zobacz kto z posłów był za życiem, a kto za aborcją [NAZWISKA]

Ciekawe jak zareaguje teraz środowisko lewicowe? Pojawią się kolejne protesty zwolenników mordowania polskich dzieci?

Kiedy aborcja dopuszczalna?

Obowiązująca od 1993 r. ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zezwala na dokonanie aborcji, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

W dwóch pierwszych przypadkach przerwanie ciąży jest dopuszczalne do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem matki; w przypadku czynu zabronionego – jeśli od początku ciąży nie upłynęło więcej niż 12 tygodni.

Za: Tv Republika, TVP Parlament

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Rada Europy przyjęła rezolucję ws. praworządności w Polsce. Poparli ją parlamentarzyści PO i Nowoczesnej!

Andrzej Duda gwałtownie traci poparcie! Czy to wynik zablokowania reformy sądownictwa?