Prezydent broni życia dzieci z zespołem Downa. Jest za ustawą zakazującą aborcji eugenicznej!

1
1229

W rozmowie z “Gościem niedzielnym” prezydent Andrzej Duda przyznał, że jak trafi na jego biurko obywatelski projekt zakazujący aborcji eugenicznej, to go podpisze.

W rozmowie z “GN” Andrzej Duda został zapytany, jak zachowa się, jeśli na jego biurko trafi do podpisania obywatelski projekt ustawy zakazującej aborcję dzieci podejrzewanych o wrodzone wady i choroby. Zdaniem Andrzeja Dudy “jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać”. Zapowiada też, że podpisze zakaz aborcji eugenicznej.

ZOBACZ: Lista chwały i hańby. Zobacz kto z posłów był za życiem, a kto za aborcją [NAZWISKA]

Ciekawe jak zareaguje teraz środowisko lewicowe? Pojawią się kolejne protesty zwolenników mordowania polskich dzieci?

Kiedy aborcja dopuszczalna?

Obowiązująca od 1993 r. ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zezwala na dokonanie aborcji, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

W dwóch pierwszych przypadkach przerwanie ciąży jest dopuszczalne do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem matki; w przypadku czynu zabronionego – jeśli od początku ciąży nie upłynęło więcej niż 12 tygodni.

Za: Tv Republika, TVP Parlament

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here