w , ,

Radio Szczecin ukazało jak zachodniopomorska PO dysponuje publicznymi pieniędzmi: 170 tys. zł na wydruk starych artykułów i autopromocję!

Urzędnicy przedrukowali stare artykuły i w ten sposób powstały cztery książki kosztem 170 tysięcy złotych. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]

Kamil Nieradka, dziennikarz Radia Szczecin kolejny raz ujawnił jak działają politycy zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej, a przede wszystkim z jakim rozmachem wydają publiczne (NASZE!) pieniądze na autopromocję. 172 tysiące złotych wydano na wydruk 2500 sztuk książek, które zawierają stare artykuły pochodzące z czasopisma “Naturalnie” oraz z biuletynów informacyjnych wydawanych przez Fundusz Ochrony Środowiska zarządzany przez działaczy Platformy Obywatelskiej. Co tam zamieszczano? Głównie wywiady z politykami PO…

ZOBACZ: Polityk PO bezprawnie pobierał unijne dotacje na eko-plantacje? Kontrola ARiMR nie pozostawia wątpliwości

Co interesującego i nowego możemy znaleźć w wydanych książkach? Jak informuje Radio Szczecin “nowe w wydawnictwie są wyłącznie zdjęcia urzędników. Tylko w pierwszym tomie książki zamieszczono 30 zdjęć prezesa Funduszu, Jacka Chrzanowskiego. Kolejnym, pod względem popularności, jest szef PO w Zachodniopomorskiem, Stanisław Gawłowski. Nieco mu ustępuje marszałek województwa, Olgierd Geblewicz. Są też artykuły i zdjęcia Tomasza P., byłego działacza Platformy, któremu prokuratura zarzuca kierowanie grupą przestępczą i “ustawianie przetargów” na 150 mln złotych w tzw. aferze melioracyjnej.”

Warto zauważyć, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie podlega Urzędowi Marszałkowskiemu. Reporter Radia Szczecin prosił biuro prasowe o możliwość rozmowy z Olgierdem Geblewiczem (marszałkiem województwa zachodniopomorskiego) – odesłano go jednak do Wojewódzkiego Funduszu. Czy do rozmowy doszło? Niestety nie, ponieważ szef Funduszu, Jacek Chrzanowski pokazał czym dla niego jest wolność i niezależność mediów… nazywając reportera Radia Szczecina “pisowskim śmieciem”.

Zapraszam do relacji dziennikarza Kamila Nieradki:

Więcej informacji na stronie internetowej Radia Szczecin: link

Bezkarność marnotrawstwa

Czy wydanie tej książki było niezbędne? Czy ktokolwiek przeczyta książkę zawierającą stertę starych artykułów? Czy wydanie tej książki wpłynie pozytywnie na jakość naszego środowiska? Czy może wydanie tej książki służy jedynie promocji polityków Platformy Obywatelskiej, którzy do dnia dzisiejszego bezkarnie wyrzucają miliony złotych na własną promocję?

Warto w tym miejscu przypomnieć, że minister rządu PO/PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wydał 50 mln złotych na portal dla bezdomnych. Mariusz Błaszczak w marcu 2014 stwierdził, że „zbudowanie portalu za 50 mln zł, mającego pomóc wykluczonym społecznie to jest kpina ze strony rządu”. Od siebie mogę dopowiedzieć, że jest to nie tylko kpina, dla mnie jest to zwykłe rozkradanie publicznych pieniędzy i niegospodarność – tak samo jak wydanie książki ze zdjęciami polityków Platformy Obywatelskiej. Poseł Stanisław Szwed stwierdził, że „utrzymanie portalu to 2 mln, natomiast w ciągu ostatnich miesięcy skorzystało z niego zaledwie kilkadziesiąt osób”.

Przykład idzie z góry, jak lokalni politycy mają szanować publiczne pieniądze skoro ich lider, w przypadku województwa zachodniopomorskiego – Sławomir Nitras, w ciągu zaledwie 10 miesięcy wydzwonił 30 732 zł z PUBLICZNYCH PIENIĘDZY a w ciągu jednego roku na przeloty krajowe wydał 53 805,60 zł zaś na przeloty zagraniczne: 25 314,76 zł Z PUBLICZNYCH PIENIĘDZY.

Najgorsze jest to, że system, w którym żyjemy pozwala na działania tego typu – pozwala na marnotrawienie naszych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

WIOSNA: Statek wiozący 900 imigrantów/uchodźców przybił niedawno do portu w Cagliari

KOLEJNY SKANDAL! Dziennikarze „Faktu” byli pouczani przez Niemców jak pisać o polskim rządzie i opozycji