Radna Jolanta Balicka przeciwko odebraniu honorowego obywatelstwa Szczecina komunistycznym zbrodniarzom! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Radna Jolanta Balicka przeciwko odebraniu honorowego obywatelstwa Szczecina komunistycznym zbrodniarzom!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Komunistyczni dygnitarze na czele z Chruszczowem, Bierutem i Gomułką nie są już honorowymi obywatelami Szczecina.

Dekomunizacja była inicjatywą radnych Prawa i Sprawiedliwości. Uchwała, którą przyjęli rajcy miejscy, pozbawiła tytułów honorowych obywateli: prezydenta Bolesława Bieruta, I sekretarza KC PZPR Władysława Gomułkę, premiera Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej Edwarda Osóbkę-Morawskiego, wicepremiera i ministra obrony PRL, a zarazem wiceministra obrony Związku Sowieckiego Konstantego Rokossowskiego, I sekretarza KC KPZR Nikitę Chruszczowa, radzieckiego dowódcę wojskowego, który zajmował w 1945 r. Szczecin Pawła Batow, a także gruzińskiego generała Władysława Dżandżgawę, walczącego w 1945 r. pod Szczecinem.

Projekt spotkał się z dużym poparciem w Radzie Miasta. „Za” głosowało 20 radnych, od głosu wstrzymało się trzech radnych z koła Bezpartyjni prezydenta miasta Piotra Krzystka, jeden – radna Bezpartyjnych – była przeciwna dekomunizacji.

Wypada zatem zapytać panią Jolantę Balicką dlaczego uważa, że sowieccy zbrodniarze, okupanci Polski, mają do dnia dzisiejszego być honorowymi obywatelami Szczecina? 

Warto również wymienić z osoby, które wstrzymały się od głosu: Dzikowski Władysław, Jan Stopyra (stary PZPR-owiec), Maria Liktoras. Co ich łączy? Prezydent Piotr Krzystek, człowiek, który przez trzy kadencje nie zlikwidował hańbiącego Szczecina Pomnika Wdzięczności Armii Radzieckiej, na którym wyryte zostało podziękowanie dla zaborców-morderców od “wdzięcznego ludu Szczecina”. Pamiętajcie o tym głosowaniu podczas kolejnych wyborów samorządowych.

Inicjatorzy uchwały podkreślili w jej uzasadnieniu niesuwerenność polskiego państwa w latach 1945-1989, a więc wówczas, gdy tytuły były nadawane – „ewidentnie pod naciskiem okoliczności i politycznej atmosfery tamtego czasu”. Honorowymi obywatelami Szczecina zostawały wówczas między innymi osoby, które „działały na szkodę Narodu Polskiego i Niepodległego bytu Państwa Polskiego” bądź też „uczestniczyły w odbywających się w toku działań wojennych działań polegających na zajmowaniu miasta wiosną 1945 r. dającego początek kilkudziesięcioletniej sowieckiej dominacji na Pomorzu Zachodnim”.

Źródło: pch24.pl, niezalezna.pl

Prezydent Szczecina na kolanach przed Moskwą

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,892ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy