Radny Szczecina udostępnia obrzydliwego fejka o koronawirusie! Naraża życie starszych osób!

1
10676

To nie jest zwykły hejt na Prawo i Sprawiedliwość, radny Bezpartyjnych ze Szczecina (dawniej PO) Władysław Dzikowski opublikował obrzydliwego fejka jakoby PiS miał wydać dyrektywę, aby w szpitalach w razie gwałtownego wzrostu zakażonych ratować tylko osoby do 55 roku życia. 

To jest oczywiste kłamstwo. Sprawę skierowałem na Policję. Tego typu wpisy w Internecie (udostępnione przez radnego! sic!) mogą spowodować, że osoby starsze będą bać się podejmować leczenia w szpitalu. Uważam, że działanie Władysława Dzikowskiego wypełnia znamiona przestępstwa określonego w Art. 165 § 1.KK Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej,podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 

W czasie epidemii musimy wystrzegać się wszelkich nieprawdziwych informacji, kłamstw, przekłamań – powinniśmy czerpać informacje jedynie ze sprawdzonych źródeł – Ministerstwa Zdrowia, Sanepidu, Światowej Organizacji Zdrowia. Udostępnianie treści takich jak wpis Dzikowskiego może powodować panikę w społeczeństwie.

Jeden z internautów komentuje: “I słusznie. Solidna kara powinna schłodzić rozgrzane głowy”.

NASK wypowiada wojnę fejkom związanym z koronawirusem. Czy strona TVN trafi na czarną listę?

 

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here