w ,

Rafał Ziemkiewicz: PRECZ Z CENZURĄ FACEBOOKA!

Wpis zamieszczony przez red. Rafała A. Ziemkiewicza na portalu Facebook. W pełni się z nim zgadzam! Sam byłem banowany na Facebooku wielokrotnie, w 2016 roku – przez ponad 4 miesiące nie mogłem korzystać z prywatnego konta. Za co? Za flagę Polski na tle tęczy, za film z Wojciechem Cejrowskim czy falangę…

„Szanowni Państwo, pozbyliśmy się cenzorów z Mysiej, którzy mieli przynajmniej adres i podstawę prawną działania – a oto mamy na ich miejsce anonimowych cenzorów Facebooka, prywatnej korporacji, nie opowiadających się nikomu. Tak samo jak ci dawni, roszczą oni sobie prawo do rozstrzygania, jakie poglądy wolno nam mieć i okazywać. Jeśli sa to poglądy patriotyczne, jeśli towarzyszą im patriotyczne symbole, albo nazwy legalnie działających w RP organizacji, które anonimowym cenzorom się nie spodobały – korporacja, która pozorując apolityczność zdobyła sobie pozycję quasi-monopolisty, przyznaje sobie prawo do ich usuwania z przestrzeni publicznej.

Wojna, którą Facebook Polska wypowiedział Marszowi Niepodległości to sygnał wielkiego zagrożenia. Nie chodzi o sam Marsz, o usuwanie kont w jakikolwiek sposób wspominających o istnieniu MW czy ONR. Chodzi o to, czy państwo polskie będzie pozwalać jakimś anonimowym, zagranicznym gremiom bezprawnie, podle swojego widzimisię, dozować Polakom wolność.

Uważam, że tak jak robi się to w wypadku banków, korporacji żywnościowych, tak, jak zrobił to modelowo Ronald Reagan z telecomami – wobec Facebooka PL należy wszcząć postępowanie antymonopolowe. Jego dążenie do wyeliminowania z życia publicznego organizacji, które działają legalnie, pod kontrolą sądów i prawa polskiego, powinno zainteresować rząd i parlament i skłonić je do modyfikacji stanu prawnego w sposób uwzględniający nowe zagrożenie dla wolności.

Last but not least, osoby i organizacje, których konta Facebook zamknął bez merytorycznego powodu, powinny wystąpić przeciwko tej korporacji na drogę sądową z pozwem zbiorowym.

Proszę o rozpowszechnienie tego apelu, dopóki będzie to możliwe. W najbliższym bowiem czasie ja także zamieszczę tutaj banowany przez anonimowych cenzorów plakat zapraszający na tegoroczny Marsz Niepodległości.

PS. „Pożytecznym idiotom” twierdzącym, że korporacja może wszystko bo jest prywatna, powiem krótko – wyobraźcie sobie, że jakakolwiek firma odmówiłaby dostępu do swych usług kolorowym albo homoseksualistom. A brednie typu „załóżcie sobie własny fejsbuk” dowodzą już kompletnego zidiocenia. Załóżcie sobie własną Wall Street, zamiast narzekać na banki i globalizację.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

https://www.youtube.com/watch?v=nR98jAmtl_c

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Policja zatrzymała kobietę, która wyłudzała pieniądze „na chore dziecko” za pośrednictwem Facebooka!

Awantura z imigrantami w Helsinkach, Finlandia! Skandynawska codzienność? [WIDEO]