Robert Winnicki: "Mundurować swoją duszę, militaryzować naród pod każdym względem!" - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Robert Winnicki: “Mundurować swoją duszę, militaryzować naród pod każdym względem!”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Zachęcam do zapoznania się z tekstem prezesa Ruchu Narodowego, posła, Roberta Winnickiego na temat „mundurowania dusz” w społeczeństwie:

Gdy kilka lat temu w Ruch Narodowy rzuciliśmy hasło “militaryzacji narodu” chodziło nam i chodzi nie tylko o siłę Polski w ujęciu potęgi zbrojnej. “Militaryzacja narodu” to przede wszystkim imperatyw kulturowy.

Dobra organizacja, sprawność, hierarchia, dyscyplina, przezwyciężenie konsumpcjonizmu, egoizmu jednostki, etos heroiczny, poświęcenia dla wspólnoty i współdziałania – te wszystkie wartości obecne w porządnym wojsku są również fundamentem sukcesów na każdym innym polu.

Gospodarka, nauka, szkoły, życie rodzinne, religijne – gdzie nie spojrzymy tam potrzeba ludzi tak ukształtowanych i w ten sposób działających. Gdzie nie spojrzymy takich ludzi brakuje – dominują rozdyskutowane ciamajdy, roszczeniowi egoiści, obrośli tłuszczem wygody ignoranci i lenie.

Tymczasem narody odnoszące sukcesy na przestrzeni historii, zwłaszcza te, które nie dysponowały wielkimi zasobami – to zazwyczaj narody kultury”militarnej”.

Dlatego tak bardzo aktualne jest dziś hasło by “mundurować dusze”, by “mundurować” swoją osobistą i zbiorową psychikę. Nic bardziej oczywistego i nic bardziej trudnego zarazem w świecie, w którym każdy medialny idiota bredzi o “samorealizacji, swobodzie, tolerancji, potrzebie ekspresji” itd.

Mundurować swoją duszę, militaryzować naród pod każdym względem – oto jeden z fundamentów programu silnej Polski w XXI wieku!
Robert Winnicki

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,879ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy