Pikieta RN w obronie suwerenności naszego państwa przed przedstawicielstwem Parlamentu Europejskiego w Warszawie. Facebook
w , ,

Robert Winnicki: „Mundurować swoją duszę, militaryzować naród pod każdym względem!”

Zachęcam do zapoznania się z tekstem prezesa Ruchu Narodowego, posła, Roberta Winnickiego na temat „mundurowania dusz” w społeczeństwie:

Gdy kilka lat temu w Ruch Narodowy rzuciliśmy hasło “militaryzacji narodu” chodziło nam i chodzi nie tylko o siłę Polski w ujęciu potęgi zbrojnej. “Militaryzacja narodu” to przede wszystkim imperatyw kulturowy.

Dobra organizacja, sprawność, hierarchia, dyscyplina, przezwyciężenie konsumpcjonizmu, egoizmu jednostki, etos heroiczny, poświęcenia dla wspólnoty i współdziałania – te wszystkie wartości obecne w porządnym wojsku są również fundamentem sukcesów na każdym innym polu.

Gospodarka, nauka, szkoły, życie rodzinne, religijne – gdzie nie spojrzymy tam potrzeba ludzi tak ukształtowanych i w ten sposób działających. Gdzie nie spojrzymy takich ludzi brakuje – dominują rozdyskutowane ciamajdy, roszczeniowi egoiści, obrośli tłuszczem wygody ignoranci i lenie.

Tymczasem narody odnoszące sukcesy na przestrzeni historii, zwłaszcza te, które nie dysponowały wielkimi zasobami – to zazwyczaj narody kultury”militarnej”.

Dlatego tak bardzo aktualne jest dziś hasło by “mundurować dusze”, by “mundurować” swoją osobistą i zbiorową psychikę. Nic bardziej oczywistego i nic bardziej trudnego zarazem w świecie, w którym każdy medialny idiota bredzi o “samorealizacji, swobodzie, tolerancji, potrzebie ekspresji” itd.

Mundurować swoją duszę, militaryzować naród pod każdym względem – oto jeden z fundamentów programu silnej Polski w XXI wieku!
Robert Winnicki

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Działacze opozycji w PRL dostaną co miesiąc po 400 zł. Szef IPN: to przywracanie sprawiedliwości

Wiceminister sprawiedliwości: „Jestem zwolennikiem kary śmierci. To mój prywatny pogląd”