w , ,

Robert Winnicki: wysłanie polskich wojsk do Iraku, do Syrii jest decyzją fatalną!

Chciałem przedstawić stanowisko Ruchu Narodowego i zapytać o to pana ministra, ponieważ decyzja o wysłaniu polskich wojsk do Iraku, do Syrii jest decyzją fatalną z kilku powodów.

    Po pierwsze, zwiększa zagrożenie państwa polskiego przed szczytem NATO, przed Światowymi Dniami Młodzieży.

    Po drugie, ta decyzja angażuje nas w konflikt na terenie, na którym są obecne siły zbrojne sporej części mocarstw regionalnych i światowych mających tam interesy polityczne, angażuje nas w konflikt, kiedy w Syrii obecne są wojska rosyjskie, mieliśmy incydenty zbrojne z udziałem Turcji, obecny militarnie jest Iran. Jest to po prostu narażanie państwa polskiego na ryzyko.

ZOBACZ: Robert Winnicki: Wraca dziś Europa narodów! Czas na #POLexit! [WIDEO]

    Po trzecie, jest to fatalna decyzja, ponieważ wbrew temu, co mówią niektórzy przedstawiciele rządu, idziemy na wojnę. Jeżeli wysyła się żołnierzy do państwa, w którym trwa wojna, to idzie się na wojnę.

    Po czwarte, jest to fatalna decyzja, dlatego że jeśli – jak sugerował to pan minister – jest to element jakiegoś dealu, układu, w przypadku którego mamy pokazać swoją gorliwość w zamian za pozostawanie, za rotacyjną czy stałą obecność wojsk amerykańskich, wojsk NATO w Polsce, to powinno to być elementem debaty w polskim parlamencie, powinno to być przedmiotem debaty publicznej w Polsce. Jest to bardzo ważny element, a nie każdy w Polsce życzy sobie, żeby Polska jechała jako zderzak na amerykańskim samochodzie, czy to w Europie Środkowo-Wschodniej, czy to na Bliskim Wschodzie.

    Po piąte wreszcie, jest to decyzja fatalna, ponieważ nie szanujemy suwerenności. Nie szanujemy suwerenności państw rzeczywiście suwerennych, takich jak chociażby Syryjska Republika Arabska, która ma swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Polska – od kilkuset lat doświadczana przez interwencje mocarstw – powinna, zwłaszcza na poziomie światowym, podnosić kwestię suwerenności.

    Moje pytanie brzmi (Dzwonek): Czy Polska zwracała się z pytaniem, z prośbą do Syryjskiej Republiki Arabskiej chociażby o możliwość wykonywania lotów nad terytorium tego państwa? Dziękuję.

https://www.youtube.com/watch?v=CLyTKAUolck&feature=youtu.be

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Hymn Euro 2016 dla Polski! David Guetta ft. Zara Larsson – This One’s For You Poland

Obrona życia nienarodzonych to dla niej islamski kalifat. Popularna aktorka o projekcie „Stop aborcji”