Rodzina ważniejsza od kariery zawodowej. Coraz więcej Polaków decyduje się na drugie i trzecie dziecko - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Rodzina ważniejsza od kariery zawodowej. Coraz więcej Polaków decyduje się na drugie i trzecie dziecko

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

„Lepiej się nam wiedzie i czujemy się bezpieczniejsi”, takie wnioski płyną z raportu przygotowanego przez dziennikarzy „Dziennika Gazety Prawnej” na temat polskiego „Baby boomu”. Jednym ze skutków takiego stanu rzeczy jest „rekordowa liczba trzecich dzieci”, jakie urodziły się w Polsce w roku 2016.

W ubiegłym roku w Polsce urodziło się o 13 tys. więcej dzieci niż roku 2015. Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna” największy przyrost zanotowano w grupie „drugich” i „trzecich” dzieci. Podkreślono jednocześnie że w roku 2016 „trzecie” dziecko najczęściej przychodziło na świat w rodzinach mieszkających w dużych miastach.

Eksperci podkreślają, że w dużej mierze jest to wynik „zmęczenia”, jakie w ostatnim czasie obserwuje się w „pokoleniu lemingów” wynikającego z nieustannego „wyścigu szczurów” i pogonią za zawodowym sukcesem. Wielu z nich całkowicie zmieniło „hierarchię wartości” i nie stawia już na karierę, tylko przede wszystkim na rodzinę.

Duży wpływ na chęć posiadania kolejnego dziecka ma również sprzyjająca koniunktura gospodarcza, dzięki której w Polsce coraz więcej osób zaliczanych jest do „polskiej klasy średniej” oraz program „500 plus” stanowiący dla wielu pewnego rodzaju „gwarancję zabezpieczenia”.

Zdaniem Bartosza Marczuka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, te dane to „świetny wynik”. Polityk podkreślił, że główny cel programu „500 plus” to zachęta do rodzenia dzieci i właśnie dlatego „nie wprowadzono kryterium dochodowego przy drugim i kolejnych dzieciach”.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”, pch24.pl

Najbardziej żenująca postać polskich mediów ma czelność kpić z Polaków korzystających z 500+

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy