Setki islamskich imigrantów z Czeczeni na granicy polsko-białoruskiej! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Setki islamskich imigrantów z Czeczeni na granicy polsko-białoruskiej!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– “Prosimy tylko o jedno. Albo niech nas Polacy wpuszczą, albo niech zamkną granicę” – emocjonalnie wyjaśnia stanowisko czeczeńskich uchodźców Abdullah.
Rozmawiamy z nim przed strefą oczekiwania przejścia granicznego Brześć na granicy białorusko-polskiej. Dookoła nas – ok. 200 jego rodaków, którzy po kilka miesięcy bez skutku próbowali uzyskać w polskim Terespolu status uchodźcy. Niedaleko stoi autobus pograniczników, przed nim samochód OMON-u, a po drugiej stronie trasy – ok. 10 żołnierzy – „w celach profilaktycznych”.

Wokół nas i Abdullaha szybko zbiera się tłum. Przekrzykując się nawzajem, ludzie usiłują opowiedzieć o sytuacji, w jakiej się znaleźli. Wszyscy mają tę samą historię: przyjechali do Brześcia, wsiedli do pociągu do Terespola, poprosili o status uchodźcy i wsiedli do powrotnego pociągu do Brześcia. Różni się tylko ilość prób. Średnio każdy podjął ich ponad 20. Zebrani pokazują kopie dokumentów, które każą im podpisywać polscy pogranicznicy. Wskazano w nich oficjalną przyczynę odmowy: „brak wizy”.

Ale jak uchodźca może dostać wizę? Czeczeńcom wiz nie dają – mówi Abdullah. – Tam nie da się żyć. Dzisiaj masz przyjaciela, a jutro mogą go porwać.

ZOBACZ: Niemcy: 37-letni Czeczen aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa 6 osób

Podczas rozmowy jeden z Czeczenów wyciąga swój paszport. Ma twarz zasłoniętą chustką. Mężczyzna demonstracyjnie kartkuje dokument. Na każdej stronie jest wbita jedna – dwie polskie pieczątki, chociaż na jednej może zmieścić się do ośmiu. Specjalnie tak robią, żeby paszport się skończył i trzeba było odjechać.

Zdaniem uchodźców, po polskiej stronie odnoszą się do nich negatywnie.

Nazywają nas terrorystami. Jacy z nas terroryści? – skarży się jeden z Czeczeńców. – Oni nawet nie słuchają wyjaśnień. My im opowiadamy, dlaczego wyjeżdżamy (z Rosji), a oni nie słuchają.

Czeczeńcy przypominają też o obywatelu Armenii, który chciał uzyskać status uchodźcy w Polsce. Mówią, że zdesperowany mężczyzna próbował podciąć sobie żyły na przejściu granicznym w Terespolu. Jego kolegę, który razem z nim próbował wjechać do Unii Europejskiej, polscy pogranicznicy obezwładnili wprost na peronie dworca. Jeden ze świadków nagrał to na wideo.

Tekst za dzienniknarodowy.pl, tut.by, tłum. za belsat.eu

ZOBACZ: Paranoja! Imigrant Mamed Chalidov, mówi Polakom kogo mają przyjmować do własnej ojczyzny!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,181FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy