w ,

Skompromitowane „Jedynki” Platformy Obywatelskiej

Regionalne władze Platformy Obywatelskiej zakończyły proces układania list wyborczych. Na listach na czołowych pozycjach znaleźli się politycy zamieszani w liczne afery.

Andrzej Biernat – sekretarz generalny PO, były minister sportu, znany między innymi z tego, że dobijał się nocami do hotelowego pokoju posłanki Sandry Lewandowskiej, spowodowania kolizji po pijaku a ostatnio z odmówienia CBA kontroli konta po tym te zainteresowały się skąd miał hajs na kupno wartego 200 tysięcy złotych auta. Warto też zacytować jego wypowiedź na temat przekazania 6 milionów złotych na koncert Madonny „To nie problem”.
A jak spekulował Jarosław Gowin: Andrzej Biernat i osoby powiązane z PO były współudziałowcami firm budujących orliki.

Stanisław Gawłowski – były wiceminister środowiska, znany z tego, że prawdopodobnie popełnił plagiat w swojej pracy doktorskiej (20 stron przepisanych bez podania źródła) o czym pisał tygodnik „Sieci”. A tutaj fragment rozmowy z lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem. Minister o związkowcach: „Niech spier…lają”, „suwnicowi”, „dziady”, „pajace” – takimi słowami określają rządzący przedstawicieli związków zawodowych, z którymi siadają do stołu rozmów.

Tomasz Tomczykiewicz – wiceminister gospodarki ds. energetyki, górnictwa, ropy i gazu. W aferze podsłuchowej pojawia się w kilku wypowiedziach, między innymi Włodzimierza Karpińskiego:
„Dzisiaj przyszedł Tomek Tumczykiewicz. Tumek, co tam u ciebie, kurwa, kiedy zrobisz tę politykę energetyczną, bo jak dzieci we mgle, nie wiadomo, atom, łupki, nie wiadomo w co ręce włożyć. A Tumek mówi: wiesz co, jadę dzisiaj do domu. Pierdolę wszystko (śmiech)”

A dla smaczku, zacytuję Janusza Korwin-Mikkego: „z p.Tomczykiewiczem tylko raz byłem w restauracji, w Pszczynie – a skończyło się to przykrym incydentem, bo p.Tomczykiewicz zgwałcił kelnerkę, co policja z trudem zatuszowała”.

Bartosz Arłukowicz – były minister zdrowia, który obiecywał, że uzdrowi polską służbę zdrowia właściwie bez dodatkowych nakładów finansowych. Za jego kierownictwa w najlepsze trwała afera lekowa. Ministerstwo Zdrowia wydawało niezgodne z prawem interpretacje, przez które hurtownicy wywieźli z kraju leki warte miliony złotych… wyprowadzanie leków z kraju było wielokrotnie bardziej opłacalne, niż sprzedawanie ich do aptek w Polsce.
W sposób skandaliczny jego resort przygotował ogłoszenie listy leków refundowanych. Wywołał tym kataklizm ludzi starych i chorych, załamanych nagłym wzrostem cen leków, doprowadzając do sytuacji, w której dziesiątki tysięcy chorych nie mogły przez pierwsze kilka miesięcy korzystać z koniecznych dla siebie medykamentów.
Chyba jeszcze nie ma upublicznionych taśm z rozmów Bartosza Arłukowicza ale na Internecie można znaleźć plotki jakoby nie były to tylko rozmowy :- )

Cezary Stanisław Grabarczyk – były minister sprawiedliwości, wiceprzewodniczący PO. Jak podaje Fakt, obiecywał swojemu koledze – naczelnikowi wydziału Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odpowiedzialnemu za wydawanie pozwoleń na broń – stanowisko w jakiejś państwowej spółce! Wyobraź sobie drogi czytelniku, że policja nagrała informacje, że uzyskałeś broń bez zdawania egzaminów. I pomyśl, czy pójdziesz siedzieć czy sprawa ucichnie… sprawiedliwość w Polsce…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Patriotyczny Szczecin – 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Kresy. Historia i teraźniejszość