w ,

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna”

Facebook.com/Spurek

“Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie” – napisała na Twitterze europosłanka Sylwia Spurek. Inwestycja ta ma na celu ominięcie rosyjskiej blokady żeglugi w Cieśninie Pilawskiej dla polskich i międzynarodowych statków, zmierzających do polskich portów i umożliwić szerze wykorzystanie portu morskiego w Elblągu.

Dla przypomnienia: Do walki z przekopem Mierzei Wiślanej włączyła się także niemiecka Fundacja Heinricha Bölla działająca pod kuratelą niemieckiego rządu i powiązana z partią „Zielonych” . Fundacja przystąpiła więc do współpracy z portalem oko.press, w którym pojawił się kilka dni temu jednostronny tekst, w którym zaatakowano inwestycję.

Autorzy tekstu mnie kryją z kim współpracowali w trakcie prac nad artykułem. W artykule wPolityce dowiadujemy się kto finansuje fundację. Z raportu za rok 2017 wynika. że najwięcej pieniędzy otrzymuje ona z niemieckiego Federalnego Ministerstwa Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (BMZ), natomiast na drugim miejscu jest Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych Niemiec (BMBF).

Niemieckie instytucje państwowe wydały na fundację kilkadziesiąt milionów euro. Artykuł kończy się ważny stwierdzeniem: “Niemieckie wsparcie dla przeciwników przekopu Mierzei Wiślanej może budzić niepokój, szczególnie jeśli zwróci się uwagę na wspólne interesy i projekty przygotowywane przez niemieckie organizacje wspólnie z ich rosyjskimi odpowiednikami.”

Rosja i Niemcy znowu razem przeciwko Polsce? Będą próby zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

[UDOSTĘPNIJ! SZUKAMY SPRAWCY] Ukradł pieniądze na zakupy do produkcji obiadów dla ratowników medycznych.

WAŻNE! “Pod osłoną pandemii koronawirusa trwają zabiegi o wyłączenie Nord Stream2 spod prawa UE”