Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: "Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna" - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

“Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie” – napisała na Twitterze europosłanka Sylwia Spurek. Inwestycja ta ma na celu ominięcie rosyjskiej blokady żeglugi w Cieśninie Pilawskiej dla polskich i międzynarodowych statków, zmierzających do polskich portów i umożliwić szerze wykorzystanie portu morskiego w Elblągu.

Dla przypomnienia: Do walki z przekopem Mierzei Wiślanej włączyła się także niemiecka Fundacja Heinricha Bölla działająca pod kuratelą niemieckiego rządu i powiązana z partią „Zielonych” . Fundacja przystąpiła więc do współpracy z portalem oko.press, w którym pojawił się kilka dni temu jednostronny tekst, w którym zaatakowano inwestycję.

Autorzy tekstu mnie kryją z kim współpracowali w trakcie prac nad artykułem. W artykule wPolityce dowiadujemy się kto finansuje fundację. Z raportu za rok 2017 wynika. że najwięcej pieniędzy otrzymuje ona z niemieckiego Federalnego Ministerstwa Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (BMZ), natomiast na drugim miejscu jest Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych Niemiec (BMBF).

Niemieckie instytucje państwowe wydały na fundację kilkadziesiąt milionów euro. Artykuł kończy się ważny stwierdzeniem: “Niemieckie wsparcie dla przeciwników przekopu Mierzei Wiślanej może budzić niepokój, szczególnie jeśli zwróci się uwagę na wspólne interesy i projekty przygotowywane przez niemieckie organizacje wspólnie z ich rosyjskimi odpowiednikami.”

Rosja i Niemcy znowu razem przeciwko Polsce? Będą próby zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej?

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,206FaniLubię
17,878ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy