Stanisław Tyszka o TESTAMENCIE POLITYCZNYM Rafała Wójcikowskiego

0
6586

To był bardzo smutny dzień dla Polski. Wiele osób niestety nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak wielką stratą jest śmierć Rafała. To był jeden z najbardziej merytorycznych posłów po roku 1989. Rafał był wybitnym ekonomistą, specjalizował się w kryzysie demograficznym. Był autorem naszej modyfikacji programu „500+”, którą przedstawiał. Był bardzo krytyczny wobec obecnego kształtu. Mówił, że program w tym kształcie nie zmieni sytuacji demograficznej, że jesteśmy za polityką rodzinną natomiast za mądrą polityką rodzinną – powiedział Stanisław Tyszka.

Polityk Kukiz’15 zwrócił uwagę na fakt, że śp. Rafał Wójcikowski był szanowany przez innych posłów, którzy doceniali jego przygotowanie merytoryczne.

Był bardzo ceniony wśród posłów innych ugrupowań, zasiadał w komisji finansów. Prezentował koncepcję ujemnego podatku dochodowego stosowaną m.in. w Izraelu, próbował przekonać rządzących, aby program „500+” wiązał się z tym, że odlicza się ulgi od podatków i składek, które ludzie już płacą, a jeżeli nie da się odliczyć to się dopłaca. To by zadziałało – stwierdził.

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here