Zdjęcie poglądowe, za: jihadwatch.org
w ,

Szariat w Indonezji! 60-letnia chrześcijanka wychłostana za sprzedaż alkoholu!

Pamiętajcie! każdy, kto sugeruje, że szariat i zachodni, świecki pluralizm nie są kompatybilne jest rasistą, „islamofobem”! Sześćdziesięcioletnia kobieta, Remita Sinaga została publicznie wychłostana za sprzedaż alkoholu w Aceh (leżące na północnym krańcu Sumatry). Miejscowy sąd ogłosił ją winną sprzedaży napojów alkoholowych.

Lokalny sąd orzekający na podstawie prawa szariatu w Takengon, w Aceh, stwierdził winę i wymierzył karę 30 batów na publicznym placu. Na podstawie informacji podanych przez kompas.com, wyrok został złagodzony do 28 batów za czas, który Remita Sinaga spędziła w areszcie, 47 dni czekała na wyrok sądu. Co ważne, jest to pierwszy przypadek kiedy chrześcijanka została skazana przez islamski sąd religijny. 

ZOBACZSzwecja. Szwedzki sąd uznał wyższość prawa szariatu nad prawem szwedzkim.

Sinaga była wśród pięciu oskarżonych o złamanie islamskiego prawa szariatu. Pozostali czterej skazani (dwie pary) zostali uznani za winnych popełnienia cudzołóstwa. Pierwsza para, 19 latek oraz 26-letnia kobieta otrzymali karę po trzy baty. Druga para, 40-letni mężczyzna i 30-letnia kobieta otrzymali po 100 uderzeń każde…

chlosta2 chlosta

Według oficjalnego spisu ludności z 2010 roku, 87,2% Indonezyjczyków to muzułmanie (głównie sunnici, również szyici i Ahmadi), 7% protestanci, 2,9% katolicy, 1,7% hinduiści, 0,7% buddyści, 0,5% stanowią nieokreśleni i wyznawcy innych religii. Indonezja w 2014 roku znalazła się na 47 miejscu w Światowym Indeksie Prześladowań Open Doors, w rankingu krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani.

Źródła: jihadwatch.org, tribune.com.pk, malaysiakini.com

https://www.youtube.com/watch?v=vP1oGvEN_s8

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

2 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Libijski imigrant ubogacał kulturowo Niemki podpalając im włosy! (Wideo!)

LISTA WSTYDU! Parszywa TARGOWICA, posłowie głosujący w Parlamencie Europejskim przeciwko Polsce!