w , ,

Szczecin: siedmioro Czeczenów zatrzymanych tuż przed granicą z Niemcami

W środę (23 listopada) tuż przed granicą funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina zatrzymali siedmioosobową grupę obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, którzy wbrew przepisom usiłowali wyjechać z Polski do Niemiec. Cudzoziemcom pomagał 43-letni Polak. On również został zatrzymany.

W rejonie byłego przejścia drogowego w Kołbaskowie funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli opla. Okazało się, że prowadzonym przez mieszkańca woj. zachodniopomorskiego samochodzie podróżowało siedmioro obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Cudzoziemcy nie mieli dokumentów uprawniających do przekroczenia polsko-niemieckiej granicy, do kontroli okazali jedynie tymczasowe zaświadczenia tożsamości. Za usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom zostali zatrzymani. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

Czterej Czeczeni oskarżeni w Polsce. Zarzut: praca na rzecz Państwa Islamskiego!

Kierowcy przedstawiono zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekraczaniu granicy, a nastepnie zwolniono. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie.

ZOBACZ WIDEO:

https://www.youtube.com/watch?v=83B5PMcYRz0

https://www.youtube.com/watch?v=f8ddjoNqwDk

Za: strazgraniczna.pl

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Powinni ich puścić do tego Kalifatu Niemiec kiego. Jak do naz różni opaleni włażą właśnie z Niemiec, to jakoś ich SG nie kontroluje.

2 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Listonosz nie może kontrolować, czy mamy sprzęt RTV – minister potwierdza stanowisko RPO!

Sanepid i Inspekcja Handlowa skontrolowały posiłki w szpitalach. Rezultaty?