w ,

Szczeciński “produkt marketingowy” rozważa wspólne listy z PO. Czy Nitras+Misiło utworzą najbardziej żenujący duet w historii Szczecina?

– Wszystko zależy od tego, jak PiS ułoży ordynację wyborczą. Jeżeli zwiększy próg wyborczy albo tak dostosuje ordynację, żeby dostawać premię za bycie wielką partią, to być może wówczas będziemy rozważać wspólne listy z Platforma Obywatelską – stwierdził na antenie TVP Info Piotr Misiło z Nowoczesnej.

– Oczywiście rozważamy wspólne listy, tak jak rozważamy samodzielne listy. W polityce warto mieć alternatywę – powiedział w programie „Gość poranka” Piotr Misiło z Nowoczesnej.

Podkreślił jednocześnie, że „na dziś takiego tematu nie ma”. Tymczasem podczas sobotniego „Marszu wolności” środowisk opozycyjnych szef PO Grzegorz Schetyna złożył ofertę wspólnej listy środowisk opozycyjnych w następnych wyborach parlamentarnych.

ZOBACZ WIĘCEJ O “GENIALNYM” POŚLE ZE SZCZECINA:

– Jeżeli zbudujemy jedną listę, jeżeli zbudujemy skuteczną opozycję, to wygramy wybory samorządowe, wygramy wybory europejskie, wygramy wybory parlamentarne i wygramy prezydenckie w 2020 r. Obiecujemy to – przekonywał lider PO.

– Taki temat istnieje w sferze teorii politycznej, a w sferze praktycznej zafunkcjonuje może jak poznamy reguły gry, jakie postawi PiS pokazując nową ordynację wyborczą – stwierdził w programie „Gość poranka” TVP Info Piotr Misiło.

Poseł Nowoczesnej dodał jednocześnie, że jest głęboko przekonany, że będą współrządzić krajem po następnych wyborach. Zaznaczył, że współrządzić Nowoczesna chce pod własnym szyldem.

Za: TVP Info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

PO przyjmie KAŻDĄ ILOŚĆ IMIGRANTÓW? zlikwiduje 500+? podwyższy wiek emerytalny? zlikwiduje IPN i CBA?

Samorządy zorganizowały 30 autobusów na platformiany Marsz Wolności. Kto za to zapłacił? Podatnicy?!