w ,

Znikające smsy posła Misiło! Nowoczesne manipulacje rodem z PRL!

Piotr Misiło to poseł ze Szczecina znany przede wszystkim z afery związanej z ciąganiem dziennikarza „Wieści Polickich” po sądach. Człowiek, który okupował mównicę z plakietką „wolne media” jest w III RP swojego rodzaju ikoną walki z wolnością prasy. Doprowadził do skazania Andrzeja Marka za artykuł „Promocja kombinatorstwa”, w którym to autor wykazywał niejasne – jego zdaniem – powiązania Misiło na styku polityki i biznesu. Szczecińskie sądy skazały dziennikarza na karę bezwzględnego pozbawienia wolności. W obronie Marka w 2004 roku przedstawiciele mediów z całej Polski zamykali się w klatce przed Sejmem. Dziennikarza ułaskawił prezydent Lech Kaczyński.

Sam Misiło tłumaczył, że po całej aferze Monika „Stokrotka” Olejnik i Piotr „górale to owco-jebcy” Najsztub przepraszali go w imieniu dziennikarzy. Faktycznie, elita polskiego dziennikarstwa…

Kilka miesięcy temu Piotr Misiło ogłosił, że będzie kandydować na prezydenta Szczecina, w walce o to stanowisko będzie musiał pokonać Nitrasa-Szabrownika z Platformy Obywatelskiej i obecnego prezydenta Piotra Krzystka, znanego między innymi z tego, że przez kilka kadencji dzielnie walczy o zachowanie Pomnika Wdzięczności Armii Radzieckiej, stojącego w samym sercu miasta (dopiero dekomunizacyjna ustawa PiSu zmusiła miasto do likwidacji tego symbolu zniewolenia, co będzie miało miejsce w wakacje 2017 roku).

Poseł Misiło tak bardzo walczy o wolne media, że wprost zarzucił Radiu Szczecin kłamstwo a następnie stwierdził, że „obecny kształt mediów publicznych i emitowane w nich wiadomości są tubą propagandową PiSu”. Rozumiem, że skoro media nie są za Nowoczesną to są „tubą propagandową PiSu?”, całe szczęście nie wszyscy dziennikarze mają narzucane pytania jakie mogą zadawać posłom i widocznie to tak bardzo drażni nowoczesnego posła:

Wczoraj na Twitterze Piotr Misiło dał przykład manipulacji i tego jak według niego powinny wyglądać „dziennikarskie standardy”. Został zaproszony do studia TVP aby skomentować romantyczne podróże boskiego żygolaka Ryszarda Petru. Niestety ale „szczecińskie korki” spowodowały, że nie dał rady dotrzeć i nie mógł przedstawić swojego zdania w tej sprawie. Być może dzięki temu uniknął kompromitacji podobnej do swojej partyjnej koleżanki – Katarzyny Lubnauer. Ah, dodajmy, że o godzinie 19:30 w Szczecinie nie ma korków – mieszkam w samym centrum i codziennie jeżdżę samochodem.

Piotr Misiło tak skomentował te zarzuty:

I teraz najważniejsze, zobaczcie powyższego smsa – a poniżej zobaczcie jak w rzeczywistości wyglądała wymiana wiadomości:

Gdzie się podział jeden z smsów posła Misiły? :-) Czy pomiędzy 17:44 a 18:27 poseł Misiło dowiedział się, że nie ma co komentować podróży swojego lidera? Czy etyczne jest przedstawianie w serwisie społecznościowym wiadomości z wykasowanym ważnym sms-em? Zapraszam do udzielania odpowiedzi na te pytania w komentarzach!

I na koniec bardzo dobry komentarz, będący podsumowaniem tej żenującej sceny:

Źródło: radioszczecin.pl

Zobacz:

Szczeciński poseł Nowoczesnej przyznał, że jego partia jest PRODUKTEM MARKETINGOWYM!

Jetem Polakiem i mam obowiązki Polskie…

Poseł Robert Winnicki: ograniczyć możliwość imigracji do Polski z niektórych kręgów kulturowych!