Szewach Weiss: "To Armia Krajowa wykonywała wyroki na tych, którzy wydawali Żydów!" - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 6 lipca, 2020

Szewach Weiss: “To Armia Krajowa wykonywała wyroki na tych, którzy wydawali Żydów!”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Dla Żydów dziś Holokaust jest religią. Powiem więcej, to jedyna religia łącząca cały naród żydowski. Na całym świecie 27 stycznia – rocznica wyzwolenia Auschwitz, Dzień Holokaustu – to dla Żydów święty dzień – powiedział Szewach Weiss w wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazecie Prawnej”.

Były ambasador wyjaśnił, że na nowelizację ustawy o IPN należy patrzeć właśnie z takiej perspektywy. Wówczas nie będzie dziwiło to, że kwestia ta ,,poruszyła u Żydów bardzo czułą strunę pamięci nie tylko o sprawiedliwych, ale i o szmalcownikach”.

– Przecież ja też w Jedwabnem mówiłem o dwóch stodołach – o tej, w której mnie uratowano, ale i o tej, w której mordowano Żydów. Efekt ustawy jest dokładnie odwrotny, bo teraz wszyscy mówią tylko o szmalcownikach – podkreślił Weiss.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WARTE OBEJRZENIA! “Żydzi mordowali Polaków w Radomiu” – relacja naocznego świadka [WIDEO]

Jak wskazał, on sam przypominał światu, że w Polsce nie było rządu kolaborantów, a właśnie polski rząd podziemny skazywał szmalcowników na karę śmierci. – Czy w Polsce nie było antysemitów? Byli i byli też w AK, ale to Armia Krajowa wykonywała wyroki na tych, którzy wydawali Żydów. Jak można o tym nie pamiętać? Władze polskie pod okupacją i w Londynie sprzeciwiały się postawom antysemickim, starały się ratować Żydów – dodał Weiss.

Były ambasador ocenił też, że wyprowadzony w stronę Polski atak ze strony USA może być przejawem wyrzutu sumienia za bierność amerykańskich Żydów w czasie II wojny światowej. – Stany Zjednoczone i prezydent Roosevelt milczeli, gdy na ziemiach polskich ginęli Żydzi. Przecież to polski delegat Jan Karski jeździł do Ameryki prosić o pomoc dla mordowanych Żydów. I co? Roosevelt go zlekceważył. Zamiast o zabijaniu Żydów chciał rozmawiać o tym, czy Polska potrzebuje koni. I dziś Amerykanie chcą się z tych wyrzutów oczyścić, a Polacy im o nich przypominają – powiedział.

Weiss ocenił też, że na tle innych narodów, Polacy są w dużej mierze wolni od nienawiści do Żydów, a „prawie każdy Polak wie, że to wstyd być antysemitą, że to grzech. Tego nie ma w innych państwach” – zaznaczył.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,838FaniLubię
18,066ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy