w ,

„To powinno być prawo kobiety”. Tusk o zabijaniu polskich dzieci (tzw. aborcji)

– Cenię jej wysiłki, i jej współpracowników, na rzecz godności kobiet i w ogóle Polaków – powiedział w TVN 24 Donald Tusk o Marcie Lempart. Na pytanie, czy jest za liberalizacją obecnego prawa aborcyjnego, kiwnął twierdząco głową. – Aborcja to powinno być prawo i decyzja kobiety.

Tusk chwalił Martę Lempart, z którą rozmawiał. Jak stwierdził, „ceni jej i jej współpracowników wysiłki na rzecz godności kobiet i w ogóle Polaków”. Jego zdaniem, protesty zwolenników aborcji mają charakter „w jakimś sensie ogólnonarodowy”. Kompromis nie istnieje, bo został wypowiedziany przez Jarosława Kaczyńskiego i jego władzę. Nie ma powrotu, bo kompromis został zniesiony – stwierdził, dodając, że „to powinno być prawo kobiety i to kobieta powinna o tym decydować”.

Prowadząca program Katarzyna Kolenda-Zalewska zapytała, czy oznacza to, że polityk jest za liberalizacją obecnej ustawy. Tusk kiwnął głową, potwierdzając.

Za co ceni Lempart i jej wspólników? Może za to:

– Oni są właściwie niczym bohaterowie szwedzkiego kryminału o mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet. (…) To są polityczni damscy bokserzy w jakimś sensie. To budzi autentyczną odrazę – mówił o działaniach policji. Mówi to człowiek, za którego rządów policja brutalnie tłumiła wszelkie patriotyczne zrywy. Mówi w kontekście Lempart, kobiety bluzgającej policjantów. //TVP INFO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

QUIZ! Sprawdź co wiesz o pięciu latach rządów Zjednoczonej Prawicy! 20 pytań testowych!

Prowokował modlących się ludzi, w tym poszkodowanych w Grudniu’70