Tureccy żołnierze spalili żywcem 150 kurdyjskich cywilów - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Tureccy żołnierze spalili żywcem 150 kurdyjskich cywilów

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Do zdarzenia doszło w prowincji Şırnak na południowym wschodzie Turcji. Ludzi palono żywcem – powiedziała posłanka z Demokratycznej Partii Ludów (HDP) Feleknas Uca.

„W Cizre w prowincji Şırnak około 150 osób spalili w domach żywcem tureccy żołnierze. Niektóre znalezione ciała były pozbawione głów” – poinformowała agencję Sputnik Feleknas Uca, posłanka z ramienia Demokratycznej Partii Ludów (HDP), która broni praw mniejszości narodowych w kraju.

Turecka polityk dodała, że wszystkie ofiary w regionie graniczącym z Syrią i Irakiem były etnicznymi Kurdami.

Tymczasem kurdyjscy bojownicy przyznali się do przeprowadzenia ataku terrorystycznego w Ankarze. Jak poinformowały media, zamach miał być zemstą za sytuację na południowym wschodzie Turcji. Informację przekazała zbliżona do Partii Pracujących Kurdystanu agencja informacyjna Firat (ANF).

Do wybuchu zaminowanego samochodu doszło w środę wieczorem na ruchliwym skrzyżowaniu w tureckiej stolicy, niedaleko budynku parlamentu, sztabu generalnego i mieszkań zajmowanych przez wojskowych. Według danych Sztabu Generalnego Turcji, do wybuchu doszło w chwili, gdy na czerwonym świetle zatrzymała się kolumna wojskowa. Choć w większości ofiarami zamachu byli żołnierze, ucierpieli także mieszkańcy Ankary, którzy znajdowali się na miejscu zdarzenia.

Źródło: sputniknews.com – dailymail.co.uk

Przeczytaj również: Kolejne setki tysięcy imigrantów trafią na teren UE. To porozumienie Niemiec z Turcją!

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,223FaniLubię
17,877ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy