w

Tureccy żołnierze spalili żywcem 150 kurdyjskich cywilów

Do zdarzenia doszło w prowincji Şırnak na południowym wschodzie Turcji. Ludzi palono żywcem – powiedziała posłanka z Demokratycznej Partii Ludów (HDP) Feleknas Uca.

„W Cizre w prowincji Şırnak około 150 osób spalili w domach żywcem tureccy żołnierze. Niektóre znalezione ciała były pozbawione głów” – poinformowała agencję Sputnik Feleknas Uca, posłanka z ramienia Demokratycznej Partii Ludów (HDP), która broni praw mniejszości narodowych w kraju.

Turecka polityk dodała, że wszystkie ofiary w regionie graniczącym z Syrią i Irakiem były etnicznymi Kurdami.

Tymczasem kurdyjscy bojownicy przyznali się do przeprowadzenia ataku terrorystycznego w Ankarze. Jak poinformowały media, zamach miał być zemstą za sytuację na południowym wschodzie Turcji. Informację przekazała zbliżona do Partii Pracujących Kurdystanu agencja informacyjna Firat (ANF).

Do wybuchu zaminowanego samochodu doszło w środę wieczorem na ruchliwym skrzyżowaniu w tureckiej stolicy, niedaleko budynku parlamentu, sztabu generalnego i mieszkań zajmowanych przez wojskowych. Według danych Sztabu Generalnego Turcji, do wybuchu doszło w chwili, gdy na czerwonym świetle zatrzymała się kolumna wojskowa. Choć w większości ofiarami zamachu byli żołnierze, ucierpieli także mieszkańcy Ankary, którzy znajdowali się na miejscu zdarzenia.

Źródło: sputniknews.com – dailymail.co.uk

Przeczytaj również: Kolejne setki tysięcy imigrantów trafią na teren UE. To porozumienie Niemiec z Turcją!

https://www.youtube.com/watch?v=yfBToiPonn0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Pożegnanie ks. Jacka Międlara – Kościół ugiął kolana przed Gazetą Wyborczą.

Jak i czym podróżują nielegalni imigranci?