Tyszka obnaża podatkowe absurdy w Polsce! Wszysto na jednym obrazku…

0
16804

Wicemarszałek Sejmu, Stanisław Tyszka (Kukiz’15) na swoim profilu na Facebooku skomentował idiotyczny system podatkowy funkcjonujący na terenie naszego kraju…

“Absurd opodatkowania VAT żywności w Polsce na jednym obrazku. Pieczywo może być opodatkowane stawkami 5, 8 lub 23% VAT. Keczup jest na 8% a musztarda 23% VAT. Ustawodawca jedne przyprawy obejmuje 23% VAT (sól i pieprz), inne 5% (koperek), a jeszcze inne 8% (koper)! Nie ma w tym żadnej logiki.

To system stworzony przez urzędników i dla urzędników. Jednocześnie jest on szkodliwy dla firm, które muszą te idiotyczne przepisy stosować. Mało tego, przepisy te szkodzą też budżetowi państwa. Urzędnicy zamiast walczyć z wyłudzeniami VAT na miliardy złotych, sprawdzają czy podatnik zastosował odpowiednią stawkę VAT na koperek.

Dlatego jako Kukiz ’15 proponujemy opodatkowanie całej żywności jedną stawką: 5% VAT. Docelowo chcemy by żywność była zwolniona z VAT, tak jak ma to miejsce w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Przepisy podatkowe muszą być przejrzyste dla firm i tanie w stosowaniu przez administrację. Cała filozofia”

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here