w ,

Uwaga! Pierwszy atak terrorystyczny w Finlandii, w mieście chętnie odwiedzanym przez polskich turystów

Kilka osób dźgnietych nożem w centrum fińskiego miasta Turku. Zamachowcy krzyczeli ,,Allahu Akhbar!”. 18-letni Marokańczyk, który jest podejrzany o zabicie nożem dwóch kobiet i zranienie ośmiu innych osób w piątek w Turku, na południowym zachodzie Finlandii, nazywa się Abderrahman Meszka – poinformował fiński sąd.

Policja postrzeliła podejrzanego w nogę. Został zatrzymany. Wszystkich uprasza się o trzymanie się z dala centrum. – napisała policja na Twitterze.

Marokańczyk zaatakował nożem przechodniów w Turku, głównie kobiety; dwie z nich, obywatelki Finlandii, zmarły. Dwaj mężczyźni, którzy zostali zranieni, stanęli w obronie kobiet. Łącznie obrażenia odniosło osiem osób, w tym dwóch cudzoziemców. Policja zatrzymała napastnika, który przybył do Finlandii w 2016 roku i mieszkał w ośrodku dla uchodźców w Turku. 18-latek ubiegał się o azyl.

ZOBACZ: W Finlandii zniknęło 5 tys. uchodźców. Nie wiadomo gdzie się znajdują i co robią!

Jak podają świadkowie, wiele osób leży rannych na ulicy. Na miejscu słyszano strzały. Policja opróżnia centrum miasta. Było trzech mężczyzn, którzy biegli i krzyczeli ‚Allahu Akhbar’. Ludzie byli dźgani nożem; widziałem przynajmniej 5 osób leżących na Salutorget. – zeznał świadek dla Svenska Yle.

Zobacz: W Finlandii doszło do bitwy między uchodźcami a mieszkańcami. W ruch poszły kije baseballowe i metalowe pręty!

W wyniku ataku nożownika zginęły dwie obywatelki Finlandii. Zranionych zostało osiem osób, w tym obywatele Szwecji, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Za: TVN24, rp.pl

W Finlandii zniknęło 5 tys. uchodźców. Nie wiadomo gdzie się znajdują i co robią!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polska traci od 30 nawet 46 miliardów złotych w skali roku! Największe korporacje będą musiały ujawnić, jakie w Polsce płacą (lub nie płacą) podatki!

Oto siedmioletni Julian. Ofiara islamskiego terroru w Barcelonie. Dlaczego Kopacz nie paraduje z Jego zdjęciem?