Uwaga! Pierwszy atak terrorystyczny w Finlandii, w mieście chętnie odwiedzanym przez polskich turystów - PrawicowyInternet.pl
środa, 3 czerwca, 2020

Uwaga! Pierwszy atak terrorystyczny w Finlandii, w mieście chętnie odwiedzanym przez polskich turystów

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Kilka osób dźgnietych nożem w centrum fińskiego miasta Turku. Zamachowcy krzyczeli ,,Allahu Akhbar!”. 18-letni Marokańczyk, który jest podejrzany o zabicie nożem dwóch kobiet i zranienie ośmiu innych osób w piątek w Turku, na południowym zachodzie Finlandii, nazywa się Abderrahman Meszka – poinformował fiński sąd.

Policja postrzeliła podejrzanego w nogę. Został zatrzymany. Wszystkich uprasza się o trzymanie się z dala centrum. – napisała policja na Twitterze.

Marokańczyk zaatakował nożem przechodniów w Turku, głównie kobiety; dwie z nich, obywatelki Finlandii, zmarły. Dwaj mężczyźni, którzy zostali zranieni, stanęli w obronie kobiet. Łącznie obrażenia odniosło osiem osób, w tym dwóch cudzoziemców. Policja zatrzymała napastnika, który przybył do Finlandii w 2016 roku i mieszkał w ośrodku dla uchodźców w Turku. 18-latek ubiegał się o azyl.

ZOBACZ: W Finlandii zniknęło 5 tys. uchodźców. Nie wiadomo gdzie się znajdują i co robią!

Jak podają świadkowie, wiele osób leży rannych na ulicy. Na miejscu słyszano strzały. Policja opróżnia centrum miasta. Było trzech mężczyzn, którzy biegli i krzyczeli ‘Allahu Akhbar’. Ludzie byli dźgani nożem; widziałem przynajmniej 5 osób leżących na Salutorget. – zeznał świadek dla Svenska Yle.

Zobacz: W Finlandii doszło do bitwy między uchodźcami a mieszkańcami. W ruch poszły kije baseballowe i metalowe pręty!

W wyniku ataku nożownika zginęły dwie obywatelki Finlandii. Zranionych zostało osiem osób, w tym obywatele Szwecji, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Za: TVN24, rp.pl

W Finlandii zniknęło 5 tys. uchodźców. Nie wiadomo gdzie się znajdują i co robią!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,155FaniLubię
17,874ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy