W Finlandii zniknęło 5 tys. uchodźców. Nie wiadomo gdzie się znajdują i co robią! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

W Finlandii zniknęło 5 tys. uchodźców. Nie wiadomo gdzie się znajdują i co robią!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze analizy poświęcone problemowi migracji w Finlandii wskazują, że w ostatnich dwóch latach, do miejscowych ośrodków dla uchodźców zgłosiło się ponad 40 tys. osób. Blisko 12 tys. z nich otrzymało zgodę na pobyt. Badania wskazują jednak, że części migrantów nie zależy na pozostaniu w Finlandii. Ponad 5 tys. z nich zniknęło z ośrodków dla uchodźców i nie wiadomo gdzie się znajdują.

Kryzys migracyjny, który w ostatnich latach dotyka kraje Europy zachodniej pojawił się także w Finlandii. Spośród ponad 40 tys. osób, które prosiły o udzielenie pomocy i złożyły wniosek o azyl, 12 tys. z nich otrzymało zgodę sądu. Pomimo tego, że legalny pobyt pozwalał na wiele przywilejów, ponad 5 tys. azylantów uciekło z ośrodków dla cudzoziemców. Jak wynika z badań opublikowanych przez stację radiowo-telewizyjną Yle, władze nie zostały powiadomione o zmianie miejsca pobytu imigrantów. Nie są także w stanie ustalić gdzie przebywają zaginieni uchodźcy.

ZOBACZ: W Finlandii doszło do bitwy między uchodźcami a mieszkańcami. W ruch poszły kije baseballowe i metalowe pręty!

Jak podaje Yle, uchodźcy mogą nadal przebywać na terenie Finlandii, ale wiele wskazuje na to, że mogli przedostać się do innych krajów Unii Europejskiej. Powszechnie znany jest proceder otrzymywania statusu uchodźcy w mniejszych krajach UE, który legalizuje pobyt imigrantów w Europie. Następnie osoby te przemieszczają się do takich krajów jak Niemcy, Wielka Brytania czy Francja, gdzie mogą otrzymać znaczne wsparcie socjalne.

Sytuacja związana z przyznawaniem prawa do azylu w Finlandii jest skomplikowana, ponieważ uchodźcy odwołują się od decyzji sądów, które w pierwszej instancji nie wyrażają zgody na pobyt. Tym samym uchodźcy zyskują czas i często ostatecznie otrzymują status azylanta. Obecnie aż 29 proc. wniosków odwoławczych uchodźców jest rozpatrywana na ich korzyść.

Za: pch24.pl, źródło: dorzeczy.pl, yle.fi

ZOBACZ: Islamscy pedofile robią sobie zdjęcia ze swoimi 12 letnimi “dziewczynami” w Finlandii!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,709FaniLubię
18,058ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy