UWAGA! Stocznia Szczecińska wznawia produkcję! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

UWAGA! Stocznia Szczecińska wznawia produkcję!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W piątek została podpisana umowa, zgodnie z którą majątek po byłej stoczni, czyli obecnie Szczeciński Park Przemysłowy, przejęła Polska Grupa Zbrojeniowa poprzez Fundusz Inwestycyjny MARS.

– Decyzja jest przełomowa i związana z przekształceniami własnościowymi. Stocznia wraca do funduszu, który tylko i wyłącznie skupia przemysł stoczniowy i tworzy niemal największą w Europie grupę stoczniową zdolną do realizacji zleceń, które będziemy realizować w polskich stoczniach czyli budowy statków – powiedział minister Marek Gróbarczyk.

ZOBACZ: W/s polskich stoczni rząd Tuska nie odwołał się od decyzji Komisji Europejskiej, bo uznał, że tak nie wypada!

Minister dodał, że rząd Donalda Tuska podpisując umowę ze Stowarzyszeniem Silesia doprowadził do takich przekształceń własnościowych, które miały na celu nie tylko zakończenie procesu budowy statków, ale także zamknięcie możliwości odtworzenia przemysłu stoczniowego w Szczecinie i Gdyni.

– Stowarzyszenie Sielsia nie zajmowało się budową statków, ale przemysłem górniczym, wydobyciem węgla. Nie ma to żadnego związku z budową statków. Był więc ogromny problem właścicielski w kwestii stworzenia grupy stoczniowej, która mogłaby realizować te zlecenia, które są przygotowywane na okoliczność odbudowy przemysłu stoczniowego, a więc budowy promów, marynarki wojennej, floty rybackiej czy floty śródlądowej – zaznaczył Marek Gróbarczyk.

Więcej:

To dopiero początek odbudowy polskiej branży stoczniowej

– Z olbrzymią satysfakcją i radością informuję, że deklaracje z lipca 2016r. powoli finalizują się – powiedział Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński podczas wspólnej konferencji z Wicepremierem Mateuszem Morawieckim, Ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem oraz Ministrem Gospodarski Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Markiem Gróbarczykiem dotyczącej konsolidacji polskiego przemysłu stoczniowego w Szczecinie.

– Obiecaliśmy, że dołożymy wszelkich starań, by proces odbudowy przemysłu stoczniowego został dokończony. Potraktowaliśmy nasze obietnice poważnie i pokazaliśmy, że potrafimy się z nich wywiązać – mówił Wicemarszałek.

– Przemysł stoczniowy w Polsce dotąd był symbolem utraconych szans. Chcemy, by wreszcie minął czas, kiedy Polacy wyjeżdżali do zagranicznych stoczni i wracali do kraju. (…)Właśnie dziś robimy milowy krok dla odbudowy polskiego przemysłu stoczniowego – podkreślił Wicepremier Mateusz Morawiecki.

Minister MON poinformował, że Stocznia Szczecińska przejdzie pod zażądanie Funduszu MARS, który jest w PGZ.

– MARS przejmie 100% udziałów w szczecińskim parku przemysłowym – powiedział.

Powstaje największa na Bałtyku i jedna z największych w Europie Grupa Stoczniowa – podkreślił Minister Macierewicz.

– Ustawa stoczniowa daje ogromne szanse na budowę nowych jednostek. Dzisiaj stocznia jest czysta od zobowiązań, ma ogromne możliwości inwestycyjne oraz kredytowe. (…) To dopiero początek odbudowy polskiej branży stoczniowej – zaznaczył Minister Gróbarczyk.

Źródło: pis.org, radiomaryja.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,233FaniLubię
17,864ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy