W Austrii wydano zakaz wstępu na basen dla uchodźców!

0
29813

Władze austriackiego miasta Mistelbach (Dolna Austria) wydały tymczasowy zakaz wstępu dla uchodźców na komunalny basen w wyniku napaści seksualnej dokonanej przez “ciemnoskórego mężczyznę” na 13-letniej dziewczynce. Atak miał miejsce w środę po południu.

– Ta wiadomość była szokiem – powiedział burmistrz miasta, Alfred Pohl, pytany przez dziennikarzy gazety “Heute”. Atak miał miejsce w środę po południu.

Dziewczynka po raz pierwszy została zaatakowana przez młodego człowieka w damskiej szatni. Tam zmusił on ją do seksu oralnego. Dziewczyna jednak stawiała zaciekle opór i zaczęła krzyczeć, zmuszając napastnika do ucieczki. Policja bada obecnie sprawę i szuka podejrzanego. Według naocznych świadków i samej ofiary człowiek ten był “cudzoziemcem” o ciemnej karnacji.

ZOBACZ: Polak o sytuacji w Niemczech: Ludzie przestają chodzić na baseny, kobiety przestają nosić lekkie ubrania (Wideo)

Obecnie w rejonie Mistelbach istnieje osiem obozów dla uchodźców, sprawdzanych obecnie przez policjantów. Po tym wypadku burmistrz czasowo zakazał wszystkim uchodźcom wstępu na basen. Przy wejściu umieszczono plakat z napisem “Dzisiaj nie ma wpisu dla uchodźców”, a dwaj strażnicy zostali zatrudnieni do patrolowania pomieszczeń.

– Ta decyzja nie była łatwa i biorę odpowiedzialność za to – powiedział burmistrz. – Zakaz dla azylantów jest tymczasowy, dopóki nie zapewnimy bezpieczeństwa korzystającym z basenu.

W ubiegłym roku Amir. A., azylant z Iraku, zgwałcił 10-letniego chłopca na basenie w Wiedniu. Po ataku mężczyzna twierdził, że było to spowodowane “nagłą potrzebą seksualną”. Napastnik został w tym miesiącu skazany na sześć lat więzienia za molestowanie seksualne i gwałt na nieletnim. Podobny incydent zdarzył się w marcu tego roku w austriackim mieście Klagenfurt, gdzie 37-letnia matka i jej czteroletni syn padli ofiarą molestowania seksualnego ze strony migranta.

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here