w , ,

Warszawscy adwokaci chcieli bezpłatnie pomagać zatrzymywanym KOD-owcom. A może tak lepiej pomóc poszkodowanym przez mafię reprywatyzacyjną?

twitter.com

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie na fali weekendowych emocji postanowiła zaangażować się w polityczny spór po stronie KOD i zaoferowała gotowość do świadczenia darmowej pomocy prawnej na rzecz – tutaj cytat – “osób ewentualnie zatrzymanych podczas demonstracji pod Sejmem”.

Z racji tej, że nikt nie został zatrzymany może warto wykorzystać chęci warszawskich adwokatów do niesienia darmowej pomocy prawnej i skierować ich do osób, które zostały poszkodowane przez mafię reprywatyzacyjną w Warszawie?

Przypomnijmy – 17 grudnia na stronie internetowej Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie pojawił się następujący komunikat:

“Szanowni Państwo, w związku z licznymi prośbami pochodzącymi zarówno od obywateli, jak również od organizacji pozarządowych o wskazanie adwokatów gotowych do świadczenia pomocy prawnej dla osób ewentualnie zatrzymanych podczas demonstracji pod Sejmem RP oraz wobec deklaracji adwokatów napływających do Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie o gotowości do świadczenia tego rodzaju pomocy prawnej pro bono uprzejmie informujemy, że Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie prowadzi listę adwokatów, którzy zadeklarowali chęć świadczenia pomocy prawnej pro bono w najbliższych dwóch dniach dla osób zatrzymanych w związku z demonstracją odbywającą się pod Sejmem RP.”

Z uwagi na fakt, iż do “ewentualnych zatrzymań” nie doszło, warszawski radca prawny – Dariusz Lasocki – słusznie zaproponował, aby wykorzystać dobre chęci i wolne moce przerobowe warszawskich adwokatów i skierować ich na odcinek niesienia darmowej pomocy prawnej wobec osób poszkodowanych przez działalność mafii reprywatyzacyjnej w Warszawie:

Ta, w swym założeniu, nieco przewrotna koncepcja, w istocie rzeczy jest jednak bardzo słuszna. Bardzo wielu pokrzywdzonych przez mafię reprywatyzacyjną w Warszawie potrzebuje profesjonalnej pomocy prawnej. Niestety, dla sporej części z nich koszty adwokackie są nie do przeskoczenia. Za: niewygodne.info.pl

https://www.youtube.com/watch?v=s_q6QXw6w-U&t=3s

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

OBIETNICA SPEŁNIONA! Prezydent podpisał ustawę obniżającą wiek emerytalny!

CHAMSTWO! Niemieckie i rosyjskie media: “Polak dokonał zamachu w Berlinie!”