Według Schulza problemem Europy są rządy Polski i Węgier a nie postępująca islamizacja! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Według Schulza problemem Europy są rządy Polski i Węgier a nie postępująca islamizacja!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Europa ma teraz nowe problemy. Jednym z nich jest rząd w Warszawie – powiedział w Dortmundzie Martin Schulz, kandydat na kanclerza Niemiec z ramienia lewicowej SPD.

Schulz występował na zjeździe SPD w Dortmundzie, gdzie zarzucał obecnej niemieckiej kanclerz bierność wobec „problemów Europy”, jakimi w jego opinii są rządy na Węgrzech oraz w Polsce. Prezentował tam również wyborczy program swojej partii. Socjalista jest kandydatem SPD na kanclerza Niemiec w zbliżających się wyborach do Bundestagu.

– Europa ma nowe problemy. Są w niej rządy, które kwestionują tolerancję i otwartość na świat, na przykład rząd w Budapeszcie, rząd Viktora Orbana, twórcy pojęcia „nieliberalna demokracja”, cokolwiek miałoby to oznaczać. Albo rząd w Warszawie, którego pierwszą czynnością urzędową było zakwestionowanie niezależności Trybunału Konstytucyjnego i atak na wolność mediów – powiedział Schulz.

Polityk przypomniał, że jeszcze w trakcie pełnienia funkcji szefa Parlamentu Europejskiego zwracał uwagę na problem Polski i Węgier, lecz kanclerz Merkel nie udzielała mu poparcia.

Co takiego szczególnie nie podoba się Schulzowi w polskiej czy węgierskiej polityce? Przede wszystkim to, że korzystamy z unijnych funduszy, ale… odmawiamy przyjęcia odgórnie narzuconych kwot uchodźców. – Solidarność nie jest ulicą jednokierunkową – grzmiał Schulz.

Przed Schulzem na scenie pojawił się były kanclerz z ramienia SPD, Gerhard Schroeder. Wezwał on Angelę Merkel do przeciwstawiania się amerykańskiemu prezydentowi, Donaldowi Trumpowi oraz do normalizacji stosunków z Rosją.

Źródło: tvn24.pl, za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy