w ,

Węgry: za fakenewsy na pięć lat do więzienia! Pora wprowadzić to u nas!

– Zatrzymano i przesłuchano mężczyznę z powodu rozpowszechniania fałszywych informacji na temat koronawirusa – poinformowała policja województwa Baranya na południu Węgier. 44-letni mieszkaniec Peczu przez miesiąc zamieszczał w mediach społecznościowych „budzące dezorientację i niepokój w społeczeństwie” posty i fałszywe informacje. 

Podawał na przykład fakenewsa, że pandemia koronawirusa jest „tylko jednym z elementów tajnego planu przejęcia władzy”, na potwierdzenie czego udostępniał podrabiane nagrania wideo i wypaczał treść rzeczywistych doniesień.

Podczas rewizji w domu mężczyzny skonfiskowano sprzęt komputerowy. Grozi kara od roku do pięciu lat pozbawienia wolności. Uważam, że takie samo prawo należy wprowadzić w Polsce. Niedawno nagłośniłem informację, że radny Bezpartyjnych ze Szczecina (dawniej PO) Władysław Dzikowski opublikował obrzydliwego fejka jakoby PiS miał wydać dyrektywę, aby w szpitalach w razie gwałtownego wzrostu zakażonych ratować tylko osoby do 55 roku życia. Sprawa wylądowała na policji. /Za: niezalezna.pl

Radny Szczecina udostępnia obrzydliwego fejka o koronawirusie! Naraża życie starszych osób!

Co za DNO! Arłukowicz powiela fakenewsa o Pierwszej Damie! Upomniał go nawet dziennikarz TVN

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

[MOCNE WIDEO] Posłanka PO zaniemówiła na argumenty Kanthaka dot. kampanii wyborczej Kidawy i Kosiniaka!

Wielowieyska z Gazety Wyborczej złapana na podłym kłamstwie w czasie pandemii!