Węgrzy umacniają granicę! Wyższe i mocniejsze ogrodzenie! - PrawicowyInternet.pl
środa, 3 czerwca, 2020

Węgrzy umacniają granicę! Wyższe i mocniejsze ogrodzenie!

on

- Reklama-
Nowe ogrodzenie, jakie budują Węgrzy na południowej granicy, to eksperyment. Jest ono wyższe i bardziej wytrzymałe – drutu nie można przeciąć zwykłymi nożycami do metalu. Dodatkowo granica monitorowana jest przez system kamer. Wszystko, by powstrzymać nielegalnych imigrantów.
- Reklama -
- Reklama -

O budowie eksperymentalnego odcinka ogrodzenia poinformował Gyoergy Bakondi, doradca premiera Viktora Orbana ds. bezpieczeństwa wewnętrznego. Jak dodał, na już istniejącym ogrodzeniu zainstalowano urządzenia elektroniczne: kamery termowizyjne, noktowizory, reflektory i kamery wideo, powstała także droga, po której pojazdy mogą się szybko przemieszczać w dowolnych warunkach atmosferycznych.

Nowy odcinek ogrodzenia jest wyższy i bardziej wytrzymały. Nie można go przeciąć zwykłymi nożycami do metalu. Umożliwia on oparcie się większej presji migracyjnej oraz zapewnienia skuteczną ochronę granicy przy pomocy mniejszej liczby osób.

ZOBACZ: Polska: nielegalni imigranci z Afganistanu złapani w ciężarówce!

Budowa ta jest odpowiedzią na słowa premiera Orbana, który zapowiedział, że na granicy Węgier z Serbią powstanie nowe ogrodzenie – obok już istniejącego systemu zabezpieczeń, które będzie w stanie zatrzymać „nawet kilkaset osób naraz”.

Inwestycja jest potrzebna, bo na granicy Węgier z Serbią utrzymuje się stała presja migracyjna. Tylko w tym roku odnotowano ponad 1,1 tys. prób nielegalnego przedostania się przez granicę. To tyle co w całym ubiegłym roku, a przecież z racji mrozów, ruch imigrantów powinien być niższy.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,155FaniLubię
17,872ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy