w , ,

Wipler i Korwin: rózgi dla Waszczykowskiego, Morawieckiego, Macierewicza!

Na dzisiejszej mikołajkowej konferencji w Sejmie prezes Janusz Korwin-Mikke wystąpił z… rózgą dla polskich parlamentarzystów.

Dzisiaj do Polski przybył św. Mikołaj, zajmuje się teraz organizowaniem Świąt Bożego Narodzenia i gromadzi prezenty. Nie miał czasu, żeby osobiście wręczyć rózgi tym polskim politykom, którzy na to zasłużyli. Powierzył to swojej umiłowanej partii, czyli Wolności (w skrócie KORWiN). Nasza partia ma rozdać te rózgi w jego imieniu – rozpoczął żartobliwie europoseł Korwin-Mikke.

Jak wyjaśnił: Zaczniemy od polityków rządzącej partii, bo oni są na świeczniku. Na rózgę z pewnością zasłużył minister Waszczykowski, za źle prowadzoną politykę zagraniczną (…). Zasłużył na nią na pewno także minister Macierewicz, który używa wojska do celów partyjnych.

Wiceprezes Przemysław Wipler wskazywał na szkodliwe działania ministra rozwoju i finansów: Pan premier Morawiecki zasłużył na rózgę za to, że postanowił radykalnie podnieść opodatkowanie zakupu używanych samochodów z importu, co szczególnie odczują najbiedniejsi Polacy. Zasłużył na rózgę również dlatego, że podniósł kwotę wolną od podatku, ale tylko dla tych, którzy nie zarabiają, a także za to, że utrzymał podwyższony podatek VAT. Dodać do tego można jeszcze, że dał Mercedesowi 81 milionów złotych na otwarcie fabryki w Polsce, natomiast polskich przedsiębiorców straszy 40 % podatkiem.

Rózg mamy bardzo dużo, należy je wręczyć również politykom opozycji. Za to, że zajmują się atakowaniem rządu nie od tej strony, od której powinni, usiłują przekonać ludzi, że trzeba wrócić do tego, co było przedtem. Wśród nich mamy polityków partii, która sama siebie nazywa liberalną, a tak naprawdę udaję partię Palikota. Mamy w opozycji partię, która udaje partię chłopską, ale w tej chwili żaden rolnik już jej nie popiera – wskazywałeuroposeł Janusz Korwin-Mikke.

Dodał: Warto, by ci politycy wzięli się do roboty, bo rząd PiS-u należy obalić, ale najpierw partia rządząca powinna rozprawić się z tymi ludźmi, którzy już dawno powinni trafić do więzienia.

Jeżeli PiS nie rozliczy tych, którzy powinni znaleźć się w więzieniach, to myślę, że ludzie przygotują solidne rózgi na PiS – mówił europoseł Janusz Korwin-Mikke.

Wiceprezes Przemysław Wipler przytoczył jeden z najjaskrawszych przykładów złej pracy polityków: Gdy w Sejmie toczy się debata na temat podniesienia kwoty wolnej, a na sali plenarnej siedzi trzech lub czterech posłów z  460, to wiemy, że wszyscy ci politycy, zarówno rządzący, jak i z opozycji, po prostu zasługują na rózgi.

Za: partiakorwin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Najdziwniejsza minuta w telewizji, jaką widziałeś? Przemawia Krzysztof Pieczyński – nawet Eliza Michalik nie wytrzymała [WIDEO]

Robert Winnicki: Polska kolonią Waszyngtonu – wiceminister spraw zagranicznych współpracownikiem służb specjalnych USA!