Zaleje nas kolejna fala imigrantów? Turcja grozi Unii zerwaniem umowy dotyczącej uchodźców! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Zaleje nas kolejna fala imigrantów? Turcja grozi Unii zerwaniem umowy dotyczącej uchodźców!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Napięcie na linii Turcja-Holandia oraz Turcja-Niemcy może wpłynąć na stabilność całej Unii Europejskiej. Niezadowolona Ankara grozi zerwaniem umowy w sprawie uchodźców. Chociaż są to na razie jedynie pogróżki, to jeśli do tego dojdzie, na Starym Kontynencie mogą pojawić się kolejne setki tysięcy imigrantów. Co gorsza, Bruksela nie ma „planu B” – donosi korespondent RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon.

Zerwanie umowy, chociaż groźne dla UE, nie jest na razie perspektywą realną, gdyż zawarte porozumienie jest korzystne również dla Turcji. Niemniej jednak brak jakiejkolwiek alternatywy dla warunków podyktowanych przez Erdogana pokazuje polityczną impotencję unijnych włodarzy.

Tureckie groźby kiedyś mogą stać się rzeczywistością. Wtedy do Europy Zachodniej przybędą kolejni imigranci, stanowiący dla państw Starego Kontynentu spory problem.

Jak dotąd Bruksela w żaden sposób nie poradziła sobie z zagadnieniem relokacji uchodźców, mimo iż decyzje w tej sprawie zapadły wiele miesięcy temu. Teraz UE chce wrócić do zagadnienia, jednak sytuację może dodatkowo skomplikować kampania wyborcza w Niemczech. Tamtejszy elektorat wymaga od kanclerz Merkel, uznawanej również za lidera całej Unii, twardszej postawy wobec kryzysu migracyjnego.

Za: pch24.pl, źródło: rmf24.pl

Francja: anarchiści i imigranci demolują Paryż bo „policja użyła gazu”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,892ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy