Zatrzymania w PKP S.A., za: http://cba.gov.pl/
w , ,

Zatrzymania w PKP S.A. – CBA zatrzymało 5 podejrzanych. Chodzi o zawarcie niekorzystnej umowy na 1 900 000 zł netto

Agenci warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali 5 podejrzanych w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce PKP S.A. poprzez zawarcie w maju 2016 roku przez spółkę kolejową z jedną z warszawskich spółek niekorzystnej umowy na 1 900 000 zł netto. Umowa dotyczyła realizacji profilaktyki w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Delegatura CBA w Warszawie,  pod nadzorem Prokuratury  Okręgowej w Warszawie,  prowadzi śledztwo w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce Polskie Koleje Państwowe S.A. w Warszawie.  Postępowanie  dotyczy nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w 2016 roku przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki Polskie Koleje Państwowe S.A. w Warszawie.  Wg ustaleń śledczych w maju 2016 roku PKP S.A zawarło z jedną z warszawskich spółek  niekorzystną umowę  na 1 900 000 zł netto obejmującą realizację przedsięwzięć profilaktycznych w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym.

Dziś rano agenci CBA zatrzymali pięciu podejrzanych w tym śledztwie: Dyrektora Biura Bezpieczeństwa PKP S.A.,  właściciela warszawskiej spółki realizującej  kontrakt , majora  Biura Ochrony Rządu, prezesa innej spółki z branży ochrony biznesu oraz  pracownika PKP S.A.

Już wcześniej agenci CBA  przeszukali biura PKP S.A. w Warszawie i warszawskiej spółki mającej realizować kontrakt. Zabezpieczono dokumentację związaną z zawarciem kwestionowanej umowy.

Trwają kolejne przeszukania w miejscach pracy, zamieszkania i przebywania zatrzymanych osób.

Piotr Kaczorek,  CBA

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Korwin w PE o Wyklętych! „PRECZ Z KOMUNIZMEM! ŚMIERĆ KOMUNISTOM!” Prowadzącego obrady zamurowało [WIDEO]

Ukraina: Polacy są szczęśliwi bo odzyskali kościół. Państwu służył jako budynek dla bydła!