w ,

Zbigniew Ziobro: “Trzeba do końca walczyć o interes Polski!”

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował ostatnie wydarzenia związane z negocjacjami unijnego budżetu: “Konkluzje interpretujące” i „wytyczne” nie są prawem! Prawem jest rozporządzenie. Jeżeli rozporządzenie łączące budżet z ideologią wejdzie w życie, będzie to znaczące ograniczenie suwerenności Polski i złamanie europejskich traktów. Nie zgadzamy się na to!!! Trzeba do końca walczyć o interes Polski! 🇵🇱” 

https://twitter.com/ZiobroPL/status/1336738176770207744

Czy Polska i Węgry zgodzą się na propozycje Niemiec?

W obecnie prezentowanym dokumencie wyrażono nadzieję, że “elementy zawarte w porozumieniu stanowią odpowiednią i trwałą odpowiedź na wyrażone obawy, bez uszczerbku dla praw państw członkowskich wynikających z art. 263 TFUE”. Mechanizm “Rule of law”, czyli zasada praworządności, miałby być stosowany tylko w sytuacji, gdy łamanie praworządności zagraża interesom finansowym Unii.

//money.pl

https://twitter.com/DariuszMatecki/status/1336319633440161792

https://twitter.com/ZiobroPL/status/1336403928196415488

Konferencja naukowa „Przyszłość UE. Budżet i praworządność”

Istnieje spór co do wizji, jak ma wyglądać Unia Europejska i jaką rolę będą w niej odgrywały państwa narodowe. Politycy niemieccy podejmują dalekosiężne działania, żeby w najbliższych latach zmienić traktat. Zmiana ma doprowadzić do budowy państwa federacyjnego i likwidacji prawa weta dla państw narodowych – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro

– Główni gracze w Unii już od dłuższego czasu wykorzystują pretekst praworządności przeciwko Polsce i Węgrom – podkreślił Zbigniew Ziobro. Dodał, że liderzy europejscy mówiąc o praworządności narzucają rozwiązania, które gwałcą traktaty europejskie. Mówią o tym komisje Rady Europejskiej, ale też wybitni znawcy prawa międzynarodowego i europejskiego.

– Jesteśmy w szczególnym momencie. Czasami mówi się o punktach zwrotnych w historii państw i narodów. Wydaje się, że właśnie w takim momencie jesteśmy. Istnieje spór co do wizji, jak wyglądać ma UE, jaką rolę mają odgrywać państwa narodowe. Decyzje będą rzutować na dziesięciolecia – zaznaczył Zbigniew Ziobro.

Niewiele osób wie, na czym polega praworządność w wydaniu Unii Europejskiej. – Okazuje się, że to arbitralna metoda wpływania na wewnętrzne stosunki w danym kraju. W tym wypadku na Polskę i Węgry, ale teoretycznie może być użyte przeciwko każdemu krajowi – przekonywał red. Wildstein.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

(WIDEO) We Francji jednego dnia rannych zostało więcej policjantów niż w Polsce przez kilka lat…

“OMG! Feministki naprawdę nie lubią “Matek Polek”. Czy to już jest opętanie?”