Za: Kancelaria Premiera
w , , , ,

Zbigniew Ziobro: “Wiązanie środków z kwestią praworządności jest dla nas wysoce niepokojące”

Zgodnie z wtorkowym porozumieniem, Polska stanie się jednym z największych beneficjentów funduszy unijnych z kwotą 160 mld euro. Szef Solidarnej Polski – Zbigniew Ziobro zabrał w tej kwestii głos, doceniając ogromny wkład polskich dyplomatów i Pana Premiera w ten sukces.

Jeżeli chodzi o wielkość wynegocjowanych środków finansowych, to jest to na pewno sukces delegacji Polski z panem premierem – powiedział.

W swojej wypowiedzi odniósł się również do kwestii związanych z praworządnością i wiązaniem jej z dostępem do środków unijnych.

My zapoznajemy się oczywiście z tymi zapisami i podtrzymujemy, jako Solidarna Polska, swoje stanowisko, że jakiekolwiek wiązanie środków z kwestią praworządności jest dla nas wysoce niepokojące (…) Jednak z dobrą wiarą podchodzimy do kategorycznych, twardych zapowiedzi pana premiera, który gwarantuje nam, jako Solidarnej Polsce, koalicyjnemu członkowi rządu, ale też i Prawu i Sprawiedliwości i wszystkim Polakom, że on wynegocjował takie rozwiązanie, które gwarantuje, że ostatecznie do takiego powiazania nie dojdzie i że jest mechanizm tzw. jednomyślności w finale tych ewentualnych kroków, o których czytamy we wnioskach szczytu (…) gwarantujących, że nie ma zagrożenia dla Polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kuluary wyborów prezydenckich w obozie Trzaskowskiego.

Janusz Kowalski: “Sławomir Nowak skończył jako zwykły łapówkarz. Donald Tusk skończył jako twitterowy troll”