w , ,

ŻENUJĄCE! Okręgowa Rada Adwokacka wspiera POSTKOMUNISTYCZNĄ opozycję!

ora-warszawa.com.pl

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie udostępniła na swojej stronie internetowej komunikat następującej treści: 

Szanowni Państwo, w związku z licznymi prośbami pochodzącymi zarówno od obywateli, jak również od organizacji pozarządowych o wskazanie adwokatów gotowych do świadczenia pomocy prawnej dla osób ewentualnie zatrzymanych podczas demonstracji pod Sejmem RP oraz wobec deklaracji adwokatów napływających do Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie o gotowości do świadczenia tego rodzaju pomocy prawnej pro bono uprzejmie informujemy, że Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie prowadzi listę adwokatów, którzy zadeklarowali chęć świadczenia pomocy prawnej pro bono w najbliższych dwóch dniach dla osób zatrzymanych w związku z demonstracją odbywającą się pod Sejmem RP.

Zwracamy się do adwokatów zainteresowanych udzielaniem tego rodzaju pomocy prawnej do adw. Jakuba Bartosiaka e-mailem do na adres: [email protected] lub telefonicznie pod numerem +48693057978. Osoby potrzebujące informacji o adwokatach udzielających pomocy prawnej dla osób zatrzymanych w związku z demonstracją pod Sejmem RP również prosimy o kontakt pod wskazany numer telefonu.

Z poważaniem, adw. Michał Fertak, rzecznik prasowy ORA w Warszawie

Hasło polskiej adwokatury to “Prawo Ojczyzna Honor”. Tym jednym komunikatem pokazano, że za nic mają prawo – opowiadając się politycznie (bo tak można nazwać ten komunikat) za środowiskiem bandytów okupujących Sejm RP. Za nic mają ojczyznę wspierając osoby walczące o świadczenia emerytalne dla komunistycznych oprawców, okupujących naszą ojczyznę i wierzących w nierozerwalny sojusz ze Związkiem Radzieckim. A o honorze w tym przypadku nie może być mowy.

Czy można się temu dziwić? Moim zdaniem nie. Palestra to w moim odczuciu jedno z najbardziej zdegenerowanych środowisk w Polsce. Brak dekomunizacji i weryfikacji moralnej sprawił, że na dzień dzisiejszy sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcy, notariusze to w dużej mierze osoby, które kariery robiły w mrocznych czasach PRL oraz ich potomkowie. Nie może zatem dziwić ich niechęć do osób, które wreszcie chcą zrobić porządek, które chcą ograniczać samowolę “świętych krów”. Sam znam przypadki, w których sędziowie pomimo oczywistego udowodnienia im winy nie ponosili żadnych konsekwencji prawnych ani zawodowych – a sprawy dotyczyły sytuacji, w których normalny obywatel trafiłby za kratki.

Postanowiłem jednak spytać nowoczesnego, warszawskiego adwokata:

Pod Sejmem policja zachowywała się jakby zapomniała, że może użyć środków przymusu – media tylko czekały na pierwsze zatrzymania, do tego stopnia, że rurkowiec powiązany z Krytyką Polityczną sam musiał się kłaść na ziemi:

https://www.youtube.com/watch?v=9y2ABunXrW4

Niestety na Marszu Niepodległości podczas rządów Platformy Obywatelskiej nie było tak wesoło. Policja nie tylko prowokowała, wysyłając poprzebieranych tajniaków ale również strzelała do ludzi. Oberwali zwykli obywatele, nawet kobiety z dziećmi. Sam dostałem armatką wodną (11 listopada, zimno) za to, że stałem i nagrywałem… Gdzie wówczas byli warszawscy adwokaci? Mam nadzieję, że nowoczesny adwokat, do którego napisałem raczy mi na to odpowiedzieć.

A na koniec zapraszam Was do obejrzenia moich dwóch ostatnich komentarzy na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=IuszIHmqZ-g&t=41s

Źródło: ora-warszawa.com.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Dawniej strzelali w tył głowy, dziś ich potomkowie nie wpuszczają na grób brata…

Kijowski wzywa WOJSKO do wypowiedzenia posłuszeństwa legalnie wybranej w Polsce władzy!