w

Ziobro o KPO: Szuka się chłopca do bicia, ale my się nie damy [WIDEO]

Fot. Twitter

Zbigniew Ziobro wypowiedział się na łamach Polsat News w temacie blokowania przez Unię Europejską funduszy z KPO dla Polski. Zaznaczył on, że premier Morawiecki popełnił wielki błąd, ufając Angeli Merkel i Ursuli von der Leyen. Minister sprawiedliwości dodał, iż efektem tego jest brak pieniędzy i szantaż wobec naszego kraju, przed czym przestrzegała Solidarna Polska.

– Pan Premier sam przyznał, że został oszukany. Był przekonany, że tak nie będzie. Uwierzył pani kanclerz Niemiec – tutaj poważny błąd i brak doświadczenia politycznego, żeby wierzyć kanclerz Niemiec zważywszy też na nasze 1000-letnie doświadczenie, a przecież Pan Premier jest historykiem – i pani von der Leyen, zresztą też niemieckiej polityk, że nie będzie szantażu i będą pieniądze. Jest szantaż, nie ma pieniędzy – to jest fakt. – powiedział minister sprawiedliwości.

– Jest próba też zrzucenia odpowiedzialności wewnętrznej na Solidarną Polskę, a my na to nie pozwolimy. (…) Szuka się chłopca do bicia, ale my się nie damy, bo nie jesteśmy słabe chłopaki. Będziemy bronić naszych racji, ponieważ to my jako Solidarna Polska byliśmy jedynymi, którzy jasno i wyraźnie formułowali ostrzeżenia, że jeśli te rozwiązania zostaną przyjęte to Polska będzie szantażowana. – dodał Zbigniew Ziobro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Romanowski: Eurokraci chcą przekupić Polaków ich własnymi pieniędzmi

Patryk Jaki: Dla nas wartością jest silna Polska, a nie ma silnej Polski bez suwerenności [WIDEO]