ZNAKOMICIE! Orlen podbija Niemcy i Czechy. Polska firma ma tam coraz więcej stacji oraz jeszcze większe przychody! - PrawicowyInternet.pl
środa, 3 czerwca, 2020

ZNAKOMICIE! Orlen podbija Niemcy i Czechy. Polska firma ma tam coraz więcej stacji oraz jeszcze większe przychody!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

PKN Orlen notuje w tym roku rekordowe wyniki. Zysk “na czysto” polskiego giganta petrochemicznego po pierwszym półroczu wyniósł blisko 3,5 mld zł i był aż o 78 proc. wyższy od uzyskanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Wspaniałe rezultaty finansowe pozwalają Orlenowi na dalszą ekspansję i to nie tylko na polskim rynku. Polacy (działając pod marką “Star”) mają w Niemczech już 580 stacji. Z kolei w Czechach w ciągu ostatniego roku Orlenowi przybyło 41 nowych stacji, a ich łączna liczba osiągnęła pułap 394 obiektów.

Zgodnie z ostatnim komunikatem prasowym wydanym przez PKN Orlen, sieć należących do tego koncernu stacji paliwowych powiększyła się na koniec trzeciego kwartału tego roku do 2757 obiektów. Orlen najwięcej stacji ma oczywiście w Polsce – obecnie jest to liczba 1758 obiektów. Na drugim miejscu są Niemcy – tam polski gigant petrochemiczny ma już 580 stacji własnych (działających pod marką “Star”). W Czechach Orlen jest właścicielem 394 stacji, co u naszego południowego sąsiada daje mu pozycję lidera na detalicznym rynku sprzedaży paliw. Dodatkowo na Litwie polski koncern ma 25 stacji.

ZOBACZ: BRAWO! Repolonizacja handlu: Polska sieć Dino ma już więcej supermarketów niż niemiecki Lidl! A to dopiero początek walki o polski rynek

Ciągła ekspansja Orlenu jest możliwa dzięki fantastycznym rezultatom finansowym osiąganym przez ten koncern. Przypomnijmy, że po pierwszym półroczu bieżącego roku Orlen zanotował blisko 3,5 mld zł zysku “na czysto”. Wynik ten był o 78 proc. wyższy od uzyskanego w analogicznym okresie roku 2016.

Co istotne – również w III kwartale br. Orlen może się pochwalić bardzo dobrymi wynikami finansowymi. Zysk przed opodatkowaniem i potrąceniem odsetek (tzw. EBITDA) wyniósł ponad 3 mld zł (lepszy o ponad 800 mln zł w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego). Do osiągniętego wyniku przyczynił się dalszy wzrost wolumenów sprzedaży (o 10 proc. r/r), rekordowy poziom przerobu ropy naftowej (wzrost o 19 proc. r/r) oraz sprzyjające otoczenie makroekonomiczne (utrzymujące się niskie ceny ropy naftowej oraz umacniająca się złotówka wobec dolara).

Efekt stałego rozwoju Orlenu spowodował, że spółka ta znalazła się na 43. pozycji w rankingu 250 największych firm energetycznych na świecie publikowanym przez S&P Global Platts. W ciągu roku Orlen awansował aż o 15 miejsc.

Za: niewygodne.info.pl

Mało znany fakt: Gdy Orlen przejął Możejki, Litwini rozebrali 19-kilometrowy odcinek torów łączący rafinerię z Łotwą!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,155FaniLubię
17,872ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy